PoradyJak fizycznie przygotować się do lata?

Jak fizycznie przygotować się do lata?

Jak fizycznie przygotować się do lata

Wakacje to czas, w którym znacznie częściej wychodzimy z domu, podróżujemy, czy też spotkamy się ze znajomymi. Jest to też czas, w którym jesteśmy bardziej krytyczni wobec siebie i swojego ciała, ponieważ częściej je pokazujemy. Jak nie dać się złym myślom i zadbać o swój wygląd? Jak fizycznie przygotować się do lata?

Jak fizycznie przygotować się do lata

 

Jak fizycznie przygotować się do lata? Bądź aktywny!

Tak, zgadza się – bądź aktywny. Niby błahostka, często powtarzana, ale to naprawdę jest konieczność. Dlaczego? Ponieważ jest to najlepszy sposób na zachowanie smukłej sylwetki, zbudowanie pewności siebie oraz uwolnienie endorfin. Upewnij się, że to, co robisz sprawia Ci przyjemność i powoduje, że czujesz się dobrze. Zumba, joga, siłownia, crossfit, bieganie, jazda na rowerze, gra w siatkówkę plażową – znajdź coś, co naprawdę powoduje, że hormony szczęścia szaleją. Obiecaj sobie, że będziesz się ruszać każdego dnia. Nawet jeśli będzie to tylko 20 minut. Na pewno znajdziesz chociaż tyle czasu, a Twoje ciało podziękuje Ci za to.

Zobacz także: Trening: Zumba!

Pij wodę i zielone koktajle

Niech woda i zielone koktajle staną się Twoimi przyjaciółmi. Zrób sobie detoks i pozbądź się toksyn z organizmu. Picie wody – minimum 2 litry dziennie – jest koniecznością i nie podlega negocjacjom. Dzięki niej zwiększysz ilość energii, polepszysz ogólny nastrój i zadbasz o lepsze funkcjonowanie organizmu. Jeśli nie wierzysz w spektakularne efekty, wprowadź ten nawyk na 30 dni – gwarantujemy, że zostaniesz z nim na dłużej! Ponadto woda usuwa obrzęki oraz oczyszcza organizm. Aby pozbyć się nadmiaru wody z tkanki podskórnej wystarczy pić wodę w bardzo dużych ilościach. Odpowiedź na pytanie: jak fizycznie przygotować się do lata jest taka prosta.

Zielone koktajle dostarczają do organizmu ogromną dawkę witamin, przeciwutleniaczy czy fitoskładników. Twoje włosy, skóra i paznokcie będą odżywione, a Ty będziesz miał więcej energii. Co więcej, zielone koktajle wspomagają trawienie oraz zawierają błonnik. Odpowiada on za zmniejszone łaknienie oraz poczucie sytości. Przez to ma pozytywny wpływ na redukcję masy ciała.

Jak fizycznie przygotować się do lata

 

Zrób porządki

Kojarzysz te ubrania, których nie nosisz, ale myślisz, że założysz je któregoś dnia? Spójrz prawdzie w oczy. Nigdy tego nie zrobisz, więc trzeba się ich po prostu pozbyć. Oddaj swoje ubrania na cele charytatywne i przekaż je ludziom, którzy z nich skorzystają. A co do Twoich innych drobiazgów, które gromadzisz, ważną częścią oczyszczenia twojego umysłu, jest upewnienie się, że Twoje fizyczne otoczenie również jest czyste, więc pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, które od lat zagracają Twoją przestrzeń. Zmień swoje mieszkanie lub dom w swój mały azyl i miejsce spokoju.

 

Każdy dzień rozpocznij rytuałem dla swojego ciała

Jeśli jeszcze nie zacząłeś tego robić, to zacznij teraz! Latem pokazujemy więcej ciała, więc zadaj sobie pytanie: „Czy nie chcę mieć miękkiej, gładkiej nawilżonej i rozświetlonej skóry?”. Zimą nasza skóra znacznie się przesusza, więc gdy sezon zimowy się skończy należy o nią szczególnie zadbać. Warto wypróbować np. suche szczotkowanie – pozwala pozbyć się suchego naskórka, zmiękcza skórę, wspomaga krążenie i redukuje cellulit. Po takim zabiegu obowiązkowo musisz używać dobrego kremu, serum lub balsamu nawilżającego. Pamiętaj też o pielęgnacji swoich stóp (suche pięty i letnie sandałki nie idą w parze), twarzy (krem z filtrem to podstawa). Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będziesz czuć się świetnie w swojej skórze i zachowasz młodość na znacznie dłużej!

Jak fizycznie przygotować się do lata

 

Już dziś rozpocznij swoje przygotowania do sezonu letniego, a może nowe, dobre nawyki pozostaną z Tobą na dłużej. Lato tuż, tuż – do dzieła!

Zobacz także: Jak psychicznie przygotować się na lato?

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top