PoradyJak psychicznie przygotować się do lata?

Jak psychicznie przygotować się do lata?

jak-Zima dopiero co nas pożegnała, ale już możemy wyczekiwać lata i przygotować się na nadejście tego najwspanialszego okresu w roku. Jak to zrobić? Dziś przekażemy Wam rady, które powiedzą Wam: jak psychicznie przygotować się do lata.

Jak psychicznie przygotować się do lata

 

Joga i medytacja

Joga jest odpoczynkiem dla ciała i umysłu. Są to ćwiczenia odechowe, przyjmowanie asan, rozciąganie czy medytacja. Przyjrzyjmy się jej bliżej. Medytacja pozwoli uspokoić Twój umysł, oczyścić go i zrozumieć, a także wprowadzić pełną harmonię. Działa ona jak detoks dla umysłu, co jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie lata i odpowiednie wejście w ten radosny wakacyjny okres. Musisz pamiętać, że medytacja ma być codziennym rytuałem. Każdego wieczoru usiądź, oddychaj, poczuj spokój i wyciszenie, koncentrację, odpędź wszystkie złe myśli i bądź wdzięczny za to co masz. Poświęć na nią 10 minut dziennie – tyle wystarczy! Kolejną zaletą medytacji jest to, że nie wymaga dodatkowego nakładu finansowego. Inwestujesz w nią tylko swój czas. Joga to zdecydowanie jedna z odpowiedzi na pytanie: jak psychicznie przygotować się do lata?

 

Każdy poranek zacznij od afirmacji

W lecie, naturalnie jesteśmy bardziej szczęśliwi i pozytywni niż w innych porach roku, jednak jak psychicznie przygotować się do lata? Piękna pogoda, kwitnąca przyroda, dużo słońca i sporo witaminy D – dzięki nim depresyjne myśli trzymają się z daleka. Ale czy jest inny sposób, aby w tym gorącym sezonie czuć się pozytywnie i radośnie? Powtarzanie afirmacji każdego ranka jest jednym ze sposobów zapewnienia, że tak się stanie. Afirmacje, zwane także mantrą, polegają na koncentrowaniu się na tym, czego chcesz przyciągnąć więcej do swojego życia, wyobrażając sobie, że już to masz. Na przykład, jeśli chcesz być bogatszy, Twoja afirmacja może brzmieć: „Mam mnóstwo pieniędzy, których wystarcza mi na to, aby robić wszystkie rzeczy, które kocham”. W podobny sposób wybierz to, czego pragniesz i zasadź chęć ich realizacji. Zapisz listę swoich afirmacji i powtarzaj je sobie każdego dnia.

Jak psychicznie przygotować się do lata

 

Zakochaj się w sobie

Spójrzmy prawdzie w oczy, lato to pora, w której możemy zmagać się z pewnością siebie. Mamy tendencję do bycia naszym największym krytykiem (np. wobec swojego ciała, które latem częściej pokazujemy). Zacznij, nie tylko teraz, i to nie tylko na lato, ale przez resztę swojego życia, zakochując się w sobie. Nadszedł czas, aby zacząć budować swoją pewność siebie, abyś mógł/mogła założyć swój ulubiony strój kąpielowy czy bikini i czuć się szczęśliwym ze swoim ciałem. Nie myśl o fałdkach na biodrach, jeśli Ty o nich zapomnisz, zapomni o nich też reszta świata. Zakochaj się w sobie, bo jesteś wspaniały i w każdej chwili swojego życia powinieneś być szczęśliwy.

 

Jak psychicznie przygotować się do lata? Postaw nowe cele

Czemu by nie? To nowy sezon, nowy początek. Wykorzystaj ten czas jako okazję do wyznaczenia nowych, świeżych celów. Zupełnie nowa wizja na najbliższe miesiące może być właśnie tym, czego potrzebujesz tego lata. Poczuj werwę do działania i każdego dnia wstawaj z poczuciem, że dziś będzie dobry dzień. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i otwórz się na nowe pomysły oraz doświadczenia. Może marzyłeś o czymś od dawna? To jest dobry czas na realizację marzeń, które przecież nie będą czekały w nieskończoność.

Jak psychicznie przygotować się do lata

 

Kilka porad opisanych powyżej odmieni twoje życie. Musisz tylko zacząć a już po kilku dniach zauważysz odmianę. Działaj już teraz, nie odkładaj niczego na później. Body Empire życzy powodzenia!

 

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top