OdchudzanieJak skutecznie schudnąć i osiągnąć zdrową, zadbaną sylwetkę?

Jak skutecznie schudnąć i osiągnąć zdrową, zadbaną sylwetkę?

Jak skutecznie schudnąć

W celu zachowania dobrej kondycji, zdrowego ciała i ducha wiele z nas wkracza na drogę pozytywnych zmian. Taka walka o idealną wagę to nie tylko efekt rosnących trendów na zdrowy styl życia oraz wpływ branży fitness. Jest to przede wszystkim wzrost świadomości na temat skutków otyłości oraz wielu chorób, które się z nią wiążą. Natomiast zadbana i szczupła sylwetka to dodatkowy efekt wszelkich działań zmierzających do poprawy jakości życia, którymi możesz się cieszyć, jeśli będziesz trzymał się poniższych porad. Jak skutecznie schudnąć?

Jak skutecznie schudnąć

 

Jak skutecznie schudnąć?
18 Zasad, które pomogą Ci zrzucić zbędną wagę

 

 1. Wyznacz realne cele

W odpowiedzi na pytanie: “Jak skutecznie schudnąć?” jest to bardzo ważny punkt, ponieważ wygórowane zamierzenia, ciężkie do zrealizowania, mogą zniechęcić do dalszej pracy. Pamiętaj, że nawet małymi kroczkami dojdziesz daleko, potrzebujesz tylko czasu i trochę cierpliwości.

 

 1. Planuj posiłki

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie schudnąć, warto mieć to na uwadze, ponieważ gdy jesteś głodny nie myślisz racjonalnie. Chcąc zaspokoić apetyt, sięgasz po produkty, które masz pod ręką. Co gorsza, pod wpływem smakowitych zapachów rozchodzących się po sklepowych alejkach, kupujesz słodkie ciastka lub maślane bułeczki.

 

 1. Nie jedz w pośpiechu

Jak skutecznie schudnąć

Jest to zły nawyk, który negatywnie wpływa na cały układ trawienny. Może wydawać się to śmieszne, ale kiedy jesz powoli, małymi kęsami, dokładnie przeżuwając i skupiając się na tej czynności Twój metabolizm nieco przyśpieszy, a żołądek nie jest tak obciążony. Jak skutecznie schudnąć? Delektuj się posiłkiem, ale przy stole w jadalni, zamiast przed telewizorem, ponieważ wtedy uwaga kieruje się w stronę ekranu, a powinna być skupiona na zawartości talerza.

 

 1. Opróżnij szafki i tajne skrytki na słodycze

Kiedy nie będziesz miał przekąsek i słodkości pod ręką, nie będziesz miał pokusy, aby po nie sięgnąć. Dlatego zrezygnuj z gromadzenia produktów na zapas.

 

 1. Włączaj aktywność fizyczną do codziennej rutyny

Nie musisz od razu biegać w maratonie. Na początek wybierz się na spacery lub na relaksującą przejażdżkę rowerową. Nawet niewielka aktywność dotleni cały organizm i pobudzi mięśnie do dalszej pracy. Niech to będzie wstęp do przejścia do intensywniejszego treningu. Zamiast jechać samochodem, idź pieszo do sklepu po zakupy lub wybieraj schody zamiast windy.

 

 1. Zacznij ćwiczyć regularnie (chociaż 3x w tygodniu)

Jak skutecznie schudnąć

Niech nie będzie to przymusem i presją. Aktywność powinna sprawiać Ci radość, więc wybierz sport, który lubisz.

Zobacz także: Jaki rodzaj treningu jest najlepszy?

 

 1. Postaw na zbilansowaną dietę, bogatą w cenne składniki mineralne i witaminy

Twój plan żywieniowy nie powinien być zanadto restrykcyjny i ubogi, musi być przede wszystkim zdrowy. Powinien zawierać potrzebne składniki odżywcze do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji organizmu.

Zobacz także: Profesjonalne odchudzanie – jak to zrobić?

 

 1. Sięgnij po suplementy

Z uwagi na fakt, iż na twoim talerzu może zabraknąć wszystkich ważnych witamin i mikroelementów potrzebnych do utrzymania dobrej kondycji. Na rynku są dostępne preparaty na bazie naturalnych składników i wyciągów roślinnych, w które warto zainwestować.

 

 

 1. Odstaw cukier pod każdą postacią

Jak skutecznie schudnąć

Słodkie małe przekąski, choć wyglądają niewinnie, są bardzo kaloryczne i zawierają często syrop glukozowo-fruktozowy. Jest on wysoce szkodliwy, zaburza procesy trawienne, pobudza apetyt oraz szybko odkłada się w formie tłuszczu, który później ciężko jest spalić. Cukier ukryty jest również w wodach smakowych, a także w kolorowych napojach i sokach, więc koniecznie je wyeliminuj.

 

 1. Ogranicz sól

Szczypta soli do posiłku stanowi dzienne maksimum i jest wskazana dla podbicia walorów smakowych dania. Jednak sól jest ukryta w wielu przetworzonych produktach, a w nadmiarze powoduje nadciśnienie i problemy z krążeniem.

 

 1. Zrezygnuj z używek

Już sama eliminacja alkoholu i słodkich drinków pomoże Ci zgubić nadprogramowe kilogramy.

 

 1. Wysypiaj się

Jak skutecznie schudnąć

Regeneracja i odpoczynek organizmu jest istotnym aspektem, ponieważ Twój metabolizm nie będzie pracował prawidłowo i na pełnych obrotach, jeśli będziesz osłabiony, pozbawiony sił witalnych.

 

 1. Nie zniechęcaj się!

Choć waga nie leci szybko w dół, nie oznacza to, że dieta i ćwiczenia nie dają efektów. W Twoim organizmie już rozpoczęły się ważne procesy, jednak zanim metabolizm przyspieszy i pojawią się trwałe zmiany minie trochę czasu. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość.

 

 1. Ogranicz tłuszcze trans i żywność wysoko przetworzoną

Tłuszcze tras ukryte są nawet w produktach dla dzieci – w wafelkach, czekoladkach, chipsach lub serkach. Negatywnie wpływają na organizm i ciężko jest je później spalić.

 

 1. Małe porcje

Jak skutecznie schudnąć

Są dobre dla metabolizmu, nie powodują wzdętego brzucha i szybko się trawią. Z drugiej strony – nie rozciągają żołądka, co jest ważne, ponieważ taki stan odpowiada za ogromny pobudzony apetyt. Początkowe dni diety mogą być trudne, ale po kilku dniach lub tygodniach żołądek skurczy się i będzie Ci łatwiej. Trzeba tylko przeczekać ten początkowy etap zmiany nawyków żywieniowych.

 

 1. Pij dużo wody

2 litry to niezbędne minimum, aby odpowiednio nawodnić organizm oraz wydalić zbędne toksyny. W ciągu dnia sięgaj po czystą wodę, pij ją często, małymi łyczkami, np. kiedy jesteś głodny – pomoże Ci to oszukać nieco żołądek i zmniejszyć apetyt.

 

 1. Zmień nawyki

Rezygnacja ze złych przyzwyczajeń i siedzącego trybu życia może być trudna. Jednak warto walczyć z rutyną i stawiać na zmiany.

 

 1. Relaks i odpoczynek od treningu jest tak samo ważny, co sam wysiłek

Jak skutecznie schudnąć

Pamiętaj, że zachowanie równowagi pomiędzy wszystkimi aspektami życia to klucz do sukcesu.

 

Jak skutecznie schudnąć i osiągnąć zdrową zadbaną sylwetkę?

Kluczowy jest balans – czyli łączenie diety z aktywnością fizyczną, zdrowymi nawykami, relaksem oraz suplementacją niedoborów ważnych witamin i minerałów. Połączenie tych działań i trwała zmiana stylu życia zapewnią Ci zadowalające długotrwałe efekty. Tylko tak zachowasz upragnioną wagę i zdrową zadbaną sylwetkę. Nie ma drogi na skróty, a restrykcyjne diety lub głodówki przyniosą tylko efekt jo-jo. Dlatego, aby utrzymać rezultaty odchudzania, nowe przyzwyczajenia muszą zawitać na stałe do Twojej codziennej rutyny.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top