WłosyJak wzmocnić włosy po chemioterapii?

Jak wzmocnić włosy po chemioterapii?

W wyniku chemioterapii cebulki włosów oraz cała ich struktura zostaje osłabiona. Włosy łamią się u nasady, wypadają, a z czasem zaczynają się widocznie przerzedzać. Większość lekarzy radzi wtedy ściąć je całkowicie, aby oszczędzić sobie przykrości. Po zakończonym leczeniu organizm regeneruje się i wszystkie procesy powracają do naturalnego stanu. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wzmocnić włosy po chemioterapii?

Jak wzmocnić włosy po chemioterapii

 

Dlaczego włosy wypadają po rozpoczęciu chemioterapii?

Zawarte w lekach substancje cytostatyki, które mają walczyć z rakiem nie rozpoznają zdrowych i chorych komórek. Atakują nie tylko zmiany nowotworowe, ale także zdrowe komórki całego organizmu. Dochodzi wtedy do zaburzenia procesu podziału komórkowego i zatrzymania naturalnego wzrostu włosów w wyniku czego cebulki zaczynają obumierać. Wzrost jest zaburzony, a osłabiona struktura włosów sprawia, że łamią się u nasady. Pierwsze negatywne skutki leczenia są widoczne już po 2 tygodniach od podania pierwszej dawki. Natomiast po zakończeniu chemioterapii włosy mogą intensywnie wypadać jeszcze przez miesiąc. Jednak w celu zagęszczenia włosów lepiej jest je ściąć i poczekać. Wtedy wszystkie powinny odrosnąć w tym samym tempie, grube i wzmocnione. Nie u wszystkich chorych następuje całkowita utrata owłosienia. Zależy to od dawek i rodzaju cytostatyków wybranych przez onkologa. Łysienie może dotyczyć włosów na całym ciele np. na rękach, nogach, brwiach i w miejscach intymnych. Jednak pojawia się pytanie, jak wzmocnić włosy po chemioterapii?

 

Delikatna pielęgnacja włosów w trakcie oraz po zakończeniu chemioterapii

Jeśli zastanawiasz się, jak wzmocnić włosy po chemioterapii, istotne jest, aby dodatkowo nie obciążać i tak osłabionych włosów oraz skóry głowy – poprzez stylizację, koloryzację czy używanie mocnych kosmetyków. Warto wybrać delikatny szampon np. dla dzieci, ponieważ z założenia nie zawiera on szkodliwych substancji i jest bezpieczny dla skóry. Czesanie włosów powinno zaczynać się od końców, stopniowo przechodząc w górę. W celu uniknięcia szarpania i wyrywania nadwyrężonych już cebulek włosów, powinieneś wybrać grzebień o szeroko rozstawionych zębach. Kluczowa jest też ochrona przeciwsłoneczna, dlatego przy całkowitym lub częściowym wyłysieniu wskazane jest noszenie chust, turbanów lub peruk. Tak szczególną pielęgnację włosów należy prowadzić przez co najmniej pół roku po zakończeniu leczenia.

 

Dlaczego i jak wzmocnić włosy po chemioterapii?

Jak wzmocnić włosy po chemioterapii

Włosy do prawidłowego wzrostu potrzebują dużej dawki wartości odżywczych i budulcowych, między innymi potrzebują dużo witamin, minerałów oraz mikroelementów. Jeśli chcesz, aby proces przebiegał prawidłowo warto jest wzmocnić również układ naczyń krwionośnych (odpowiadający np. za dotlenienie skóry głowy). Poprzez drobne naczynia krwionośnie – tlen oraz mikroskładniki są dostarczane do mieszków włosowych. Idealnym rozwiązaniem jest suplementacja oraz wybór naturalnego nutrikosmetyku HAIR+ od BodyEmpire. Stanowi on kompleksowe źródło cennych składników, które działają w synergii w celu nie tylko wzmocnienia włosów, ale także układu odpornościowego czy naczyń krwionośnych, układu nerwowego, czy hormonalnego. Jeśli organizm będzie osłabiony, to cały proces wzrostu włosów będzie również nieefektywny. Dlatego warto efektywnie przejść do sposobu, jak wzmocnić włosy po chemioterapii?

 

Jak HAIR+ pomoże wzmocnić Twoje włosy po chemioterapii?

Zwykle nowe włoski „baby hair” pojawiają się po około dwóch miesiącach od zakończenia terapii. Ma to związek z naturalnym cyklem wzrostu włosa, który w ostatniej fazie wypada. Tym samym daje to początek nowemu procesowi tworzenia się cebulki włosa i budowie łodygi pod skórą – od podstaw. Z tego powodu, aby uzyskać mocną i grubą strukturę przyszłych włosów, ważna jest ilość cennych substancji odżywczych, które dostarczymy do mieszka włosowego. Tempo wzrostu włosów to około 1 cm na miesiąc, jednak stosując odpowiednią suplementację można ten proces nieco przyśpieszyć, co jest niezmiernie ważne w walce o odzyskanie pięknych włosów.

HAIR+ stanowi idealne uzupełnienie niedoborów składników odżywczych, których może zabraknąć w diecie. Dzięki połączeniu naturalnych ekstraktów roślinnych, witamin i minerałów, wpływa pozytywnie na zdrowy wygląd włosów, przyśpieszając ich wzrost oraz wzmacniając strukturę. Biotyna jest jednym z głównych elementów potrzebnych do budowy mocnych i elastycznych włosów. Trzeba też zwrócić uwagę na inne istotne komponenty, takie jak – witamina A i C oraz witaminy z grupy B, które są kluczowe w prawidłowej budowie włosów, ale także wpływają na stworzenie dogodnych warunków sprzyjających ich aktywnemu wzrostowi . Oprócz tego HAIR+ ma w składzie miedź, która wpływa na prawidłową pigmentację włosów. Jest to bardzo ważny czynnik dla osób po chemioterapii – z tego względu, że włosy po niej mogą odrastać jaśniejsze albo lekko siwe.

Powrót do stanu sprzed choroby i naturalnego koloru może odgrywać kluczową rolę w budowaniu pewności siebie. Dodatkowo naturalne roślinne ekstrakty bogate w krzem i flawonoidy – oprócz tego, że wzmacniają włosy, działają też antyoksydacyjnie i zapobiegają przedwczesnemu wypadaniu włosów. Ponadto chronią skórę głowy i cebulki włosów przed stanami zapalnymi. Z kolei witamina B6 przyczynia się do regulacji hormonalnej, natomiast selen wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. HAIR+ zawiera także kwas foliowy i cynk, które biorą udział w procesie podziału komórek.

 

Dlaczego warto wybrać HAIR+?

Jak wzmocnić włosy po chemioterapii

Nutrikosmetyk HAIR+ wyróżnia się tym, że nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak np. barwniki, konserwanty, sztuczne wypełniacze, aromaty, żelatyna, cukry czy słodziki.  Jest produktem w 100% naturalnym oraz wysokiej jakości, wegańskim i bezglutenowym. Jednak warto zapytać lekarza prowadzącego, czy nie widzi żadnych przeciwskazań i składniki nie będą wchodziły w konflikt z innymi przyjmowanymi lekami.

Warto zainwestować w HAIR+, ponieważ jest to odżywczy booster, który nie tylko wzmacnia włosy, ale dzięki kompleksowo dobranym składnikom wpływa pozytywnie na skórę, paznokcie i cały organizm. BodyEmpire stawia na podejście holistyczne – filozofia ta zakłada, że należy leczyć nie tylko problem (czyli wypadające włosy), ale także cały organizm – aby osiągnąć równowagę umysłu, ciała i ducha.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top