WłosyDobry grzebień do włosów – jak go wybrać?

Dobry grzebień do włosów – jak go wybrać?

dobry grzebień do włosów

Grzebień – niepozorny, mały gadżet, który potrafi ułatwić codzienną rutynę pielęgnacji włosów. Obecne są w każdym domu i kosmetyczce jako pomocnicze akcesoria każdej kobiety bądź mężczyzny. Używane do układania fryzur, ale też, aby na szybko ją poprawić. Przez wiele osób niedoceniany albo wcale nieużywany – bo po co im grzebień skoro mają w domu szczotkę. Przykładowo – w pracy fryzjera to jedno z podstawowych narzędzi. Jeśli i Ty chcesz mieć perfekcyjną fryzurę jak z salonu, przyda Ci się właśnie dobry grzebień do włosów. Bo kto by nie chciał domowymi sposobami osiągnąć efektu jak z salonu fryzjerskiego.

dobry grzebień do włosów

 

Czym kierować się, aby kupić dobry grzebień do włosów?

Dobry grzebień do włosów ma fundamentalne dwie funkcje: rozczesywanie włosów oraz pomoc w układaniu fryzur. Wydaje się, że to niewiele i jego wybór jest nieistotny. Jednak złej jakości grzebień nie tylko potrafi zepsuć efekt końcowy fryzury, ale też zniszczyć włosy, a dokładniej ich strukturę. Dlatego przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na te podstawowe aspekty:

  • materiał wykonania,
  • sposób rozstawienia ząbków,
  • zaokrąglony kształt ząbków,
  • struktura powierzchni,
  • ergonomiczny kształt grzebienia,
  • odporność na wysoką temperaturę, substancje chemiczne, ładunki elektryczne.

 

Dobry grzebień do włosów – ważny jest materiał

Plastik

Wydawać by się mogło, że czas wszechobecnego wszędzie plastiku już minął. Niestety najtańsze modele grzebieni wykonane ze słabej jakości materiałów są nadal powszechnie dostępne. Może i są tanie, i kupisz je nawet w małym sklepiku na rogu, jednak nie warto. Ponieważ taki złej jakości produkt szybko ulega uszkodzeniom, jego zęby wyginają się, a pod wpływem temperatury (czego nie należy robić) może się stopić. Używanie takiego plastikowego grzebienia grozi zniszczeniem struktury, nadłamywaniem się oraz niepotrzebnym szarpaniem włosów.

Warto się więc zastanowić nad grzebieniami typowo fryzjerskim z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Trzeba zapłacić za nie więcej, ale będziesz miał pewność, że są sprawdzone i posłużą Ci na dłużej. Dzięki temu, że są wytrzymałe oraz dokładnie i zarazem delikatnie rozczesują włosy oraz ułatwiają ich stylizację. Wzbogacone są często o antystatyczną powłokę zapobiegającą elektryzowaniu się oraz są odpowiednie do stylizacji na gorąco z użyciem suszarki.

Drewno

Coraz większą popularność zyskują ekologiczne grzebienie – wykonane z drewna lub bambusu. Są bezpieczne i łagodne dla włosów, naturalnie ich nie elektryzują i nie puszą. Nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, nawet gęstych loków oraz zarostu. Dodatkowo są idealne do masażu skóry głowy. Ich drewniane zęby są przyjazne i nie podrażniają naskórka. Taki zabieg pobudza krążenie, a przez to więcej tlenu, witamin i minerałów dociera do cebulki włosa, co przyspiesza wzrost włosów.

Kauczuk

Na uwagę zasługują też grzebienie kauczukowe, cechuje je wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Są odporne na wysoką temperaturę, substancje chemiczne oraz posiadają właściwości antystatyczne.

Stal

Grzebienie stalowe dobrej jakości, o dokładnie wypolerowanej powierzchni nie powinny podrażniać. Głównie dedykowane są dla mężczyzn, dostępne na przykład w formie multitool do włosów, brody oraz jako narzędzie z funkcją otwierania piwa lub dokręcenia śrubki. Na rynku można też nabyć grzebienie z unikalnym designem. Nadają się na prezent – jako fajny, wyrazisty gadżet do kosmetyczki.

 

Kształt ząbków oraz ich rozstaw ma znaczenie

dobry grzebień do włosów

Przed wyborem grzebienia, zwróć koniecznie uwagę na kształt ząbków, zbyt ostre mogą podrażniać skórę głowy oraz uszkadzać strukturę włosa. Powinny być one wypolerowane i lekko zaokrąglone na końcach.

Kluczowym aspektem przy zakupie grzebienia jest rozstaw ząbków. Przy rozczesywaniu grubych, gęstych lub kręconych włosów sprawdza się grzebień o rzadko rozstawianych zębach, aby nie niszczyć powstałych sprężynek lub naturalnych fal. Grzebień z rączką lub małymi ciasno ułożonymi ząbkami sprawdzi się w przypadku krótkich lub prostych włosów. Natomiast te z wąskim rozstawem są przeznaczone do układania fryzur, wydzielania przedziałków lub tapirowania.

 

Struktura oraz kształt grzebienia dla Twojego komfortu

Dobry grzebień powinien być gładki, jednolicie wypolerowany z uwagi na fakt, iż wszystkie niedociągnięcia, ubytki w fakturze będą zaczepiać się o włosy i je wyrywać. Najlepiej też, jeśli będzie w całości wykonany z jednego tworzywa.

W zależności od zastosowania – grzebienie różnią się między sobą kształtem, długością i szerokością. W profesjonalnym fryzjerskim przyborniku można znaleźć wiele różnych modeli i każdy z nich będzie miał inną funkcję np. do strzyżenia, farbowania, tapirowania, unoszenia u nasady lub podbierania pasemek podczas układania fryzury. W codziennej domowej pielęgnacji przyda się np. taki ze szpikulcem do robienia przedziałków.

 

Podsumowując 

dobry grzebień do włosów

Dobry grzebień wybierz pod kątem Twoich preferencji i potrzeb, co zoptymalizuje czas i ułatwi osiągnięcie perfekcyjnej fryzury. Najważniejszą kwestię stanowi materiał oraz struktura grzebienia, przejrzyj więc domową kosmetyczkę, może Twój jest już zniszczony i trzeba go wymienić na nowy.

Zobacz także: Jak wybrać idealną szczotkę do włosów?

 

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top