DietyGurmar – czym jest? W jakich dolegliwościach go stosować?

Gurmar – czym jest? W jakich dolegliwościach go stosować?

gurmar

Czym jest gurmar?

Gurmar

Gurmar to kolejna roślina, której dobroczynny wpływ na sylwetkę i stan zdrowia docenili naukowcy i producenci suplementów diety. Gurmar pochodzi z lasów tropikalnych Indii Południowych, był używany w medycynie ajurwedyjskiej, wyglądem przypomina winorośl. Znany jest przede wszystkim z tego, że reguluje poziom cukru we krwi, co zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę. Potwierdziły to badania przeprowadzone w Indiach.  Naukowcy z Uniwersytetu w stanie Floryda w Tallahassee przeprowadzili podobne badania, które potwierdziły skuteczność gurmaru w walce z uzależnieniem od cukru. Dzięki regularnemu stosowaniu ekstraktu znacząco zmniejsza się apetyt na produkty bogate w cukier. Badania przeprowadzone w Korei Południowej wykazały natomiast, że kwasy zawarte w gurmarze posiadają budowę zbliżoną do glukozy, co powoduje, że są w stanie hamować jej wchłanianie podczas trawienia.

 

Gurmar skutecznym lekiem na cukrzycę?

Jedno z badań, w którym podawano 400 mg rozpuszczalnej w wodzie frakcji liści gurmaru przez 18 do 20 miesięcy wykazało, że pacjenci z cukrzycą byli w stanie zmniejszyć dawkę przepisywanych leków przeciwcukrzycowych z powodu zmniejszenia stężenia cukru we krwi. Pięciu pacjentów było w stanie całkowicie zaprzestać stosowania leków na cukrzycę i utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi. Należy jednak pamiętać, że cukrzyca jest poważną chorobą i gurmar może być jedynie dodatkiem do leczenia wprowadzonego przez lekarza. W żadnym wypadku nie można na własną rękę odstawić lekarstw, wszystkie aspekty związane ze zdrowiem należy konsultować ze specjalistą.

 

Czy na polskim rynku można znaleźć gurmar?

Świetnym suplementem, w którym znajdziemy standaryzowany ekstrakt z gurmaru jest Body FatBurner. Dodatkowo w składzie zawiera także kapsaicynę, karczoch, koper włoski, zieloną herbatę, pokrzywę, kofeinę, chrom, skrzyp polny, guaranę, witaminę D, E, B6, kwas chlorogenowy i N-acetyl L-tyrozynę. Dzięki naturalnym składnikom jest w pełni bezpieczny, a co najważniejsze skuteczny w walce o zdrowie i wymarzoną sylwetkę.

 

CukierPozostałe właściwości gurmaru:

  • Działa moczopędnie, przeciwzapalnie,
  • Znacząco poprawia proces trawienia,
  • Wspomaga regeneracje trzustki,
  • Obniża poziom cukru we krwi,
  • Działa antyoksydacyjnie poprzez zahamowanie wytwarzania wolnych rodników,
  • Regeneruje wątrobę.

 

Źródła:

Baskaran, Kizar, B. Kizar Ahamath, K. Radha Shanmugasundaram, and E. R. B. Shanmugasundaram. “Antidiabetic effect of a leaf extract from< i> Gymnema sylvestre in non-insulin-dependent diabetes mellitus patients.” Journal of ethnopharmacology 30, no. 3 (1990): 295-305.

Duke, James A. Handbook of Medicinal Herbs. Boca Raton, FL: CRC, 2002. Print.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top