UrodaZdrowe i Zadbane Paznokcie – recepta na perfekcyjny wygląd

Zdrowe i Zadbane Paznokcie – recepta na perfekcyjny wygląd

 

Może się Ci wydawać, że paznokcie są nieistotnym szczegółem, który pozostaje na dalszym planie. Lecz kiedy poznajesz kogoś nowego na powitanie wyciągasz rękę. I to właśnie paznokcie rzucają się w oczy jako pierwsze. Dlatego wypada mieć je zawsze wypielęgnowane, czyste i w nienagannej kondycji. Wyjątkowo tyczy się to kobiet, bądź nie tylko zadbane dłonie wyglądają estetycznie, ale również są atrakcyjnie dla płci przeciwnej. Mogą być naszą zaletą i wizytówką, dodawać nam pewności siebie, poprawiać nastrój i uzupełniać stylizację. Dodają elegancji w pracy i na co dzień, przełamują nudę, są odpowiedzią na modowe trendy lub zmieniające się sezony. Raz mogą być mroczne w tematyce Halloween, potem świąteczne w klimacie Bożego Narodzenia, następnie błyszczące w rytmie Sylwestra lub wiosenne w radosnych, pastelowych kolorach.  

 

 

Zadbane dłonie stworzą dobre tło dla pięknych paznokci

Mniejsza o to w jakiej tematyce się odnajdziesz. Czy w wersji na bogato, czy w stonowanych kolorach i klasycznym, zawsze eleganckim french manicure. To pierwsza zasada zanim pomalujesz paznokcie, jest zadbanie o dłonie i dobrą kondycję paznokci. Bo nawet najlepsze hybrydy, żele, czy tipsy będą wyglądać źle na zniszczonych, spracowanych i przesuszonych dłoniach. A więc ich pielęgnacja to podstawa. Podczas mycia rąk unikaj gorącej wody, iż zanadto przesusza naskórek. Prowadząc do szorstkiej w dotyku skóry lub nawet jej pękania i podatności na urazy. Warto też mieć zawsze przy sobie krem do rąk w torebce np. w pracy lub podróży. I sięgać po niego po każdej wizycie w łazience. W sklepach jest szeroki wybór kosmetyków od tych nawilżających, natłuszczających i regenerujących, po produkty z cennymi składnikami odżywczymi dla skóry i paznokci. Oczywiście nie da się wykluczyć prac domowych z użyciem chemii lub tych w ogrodzie, więc pamiętaj o rękawiczkach, za każdym razem gdy jest to tylko możliwe. Detergenty nawet te w zwykłych płynach do mycia naczyń mogą wysuszać skórę i negatywnie wpływać na płytkę paznokcia. Natomiast prace przy warzywach i kwiatach, jak pielenie, to prosta droga do ciężkich do pozbycia się przebarwień. Zatem lepiej zabezpieczyć dłonie zawczasu, niż potem je szorować lub sięgać po triki na rozjaśnienie skóry (jak np. kwasek cytrynowy lub soda oczyszczona).

 

Wypielęgnowane i zdrowe paznokcie

Dalej na drodze po piękne paznokcie jest dieta. To co jemy dostarcza naszym organizmom nie tylko energię potrzebną do działania. Ale wśród składników odżywczych znajdują się również minerały i witaminy, które pełnią funkcje budulcowe. Gdy nasz jadłospis jest ubogi i dodasz do niego jeszcze stres, paznokcie będą osłabione w swojej strukturze. Podatne na złamania, rozdwajanie, przebarwienia oraz pojawią się na nich białe plamki. Dlatego opłaca się uzupełniać dietę i wspomagać ją suplementami np. gdy dopada nas okres przesilenia jesiennego lub wiosennego.  Obowiązkowo na uwadze trzeba też mieć regularną pielęgnację paznokci, aby nadać im właściwy kształt. Takie systematyczne skracanie płytki i jej wymodelowanie pilnikiem to nie tylko schludny wygląd, ale też jej zabezpieczanie. Paznokcie nie będą tak podatne na ułamywanie się i kruszenie się, a nałożony lakier utrzyma się dłużej bez odprysków.

 

 

 

Hybrydy, żele, czy tipsy? Jaka jest najlepsza metoda stylizacji paznokci?

Tipsy po latach ogromnej popularności, dziś są już raczej passe. Z jednej strony ich atutem jest wytrzymałość i możliwość szybkiego wydłużenia paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Jednak z drugiej strony metoda ta działa zbyt destruktywnie na delikatną płytkę paznokci. Zamiast je upiększać, po zdjęciu tipsów paznokcie mogą być porysowane, miękkie i rozdwojone na końcach lub co gorsza zdeformowane. Minusem jest też czas jaki trzeba poświęcić na regenerację, gdy zechcesz powrócić do naturalnego wydania. Stąd też warto zdecydować się na jak najmniej inwazyjną metodę.

Paznokcie żelowe ich aplikacja polega na przygotowaniu płytki przez jej spiłowanie i nałożenie plastycznej masy. Ta metoda daje bardzo szerokie pole dostylizacji, jak i do wymodelowania paznokcia. Żel dobrze pokrywa krótkie, kruche i zniszczone paznokcie, nieco je wydłużając i ukrywając ich mankamenty. Manicure żelowy jest wygodną formą stylizacji i odporną na uszkodzenia. Lecz niestety po jego usunięciu kondycja płytka paznokcia będzie wymagała regeneracji.

Manicure hybrydowy przypomina tradycyjny lakier do paznokci, lecz jest od niego zdecydowanie bardziej trwalszy. Jego efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni, a kolory są mocniejsze, bardziej nasycone i napigmentowane. Czasem wystarczy jedna warstwa, żeby dokładnie pokryć płytkę, bez żadnych prześwitów. Lakiery hybrydowe są obecnie przyjazne dla naszych paznokci i osób ze skłonnością do alergii dzięki formule 3Free. Są pozbawione silnych substancji, uznawanych za szkodliwe: formaldehydu (aldehyd mrówkowy), ftalanu dibutylu (DBP) i toluenu. Dlatego manicure hybrydowy można uznać, za jedną z najlepszych metod stylizacji paznokci. Bowiem jest bezpieczny, nie nadwyręża zanadto kondycji płytki, a uzyskane rezultaty są trwałe i zachwycające.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top