Bez kategoriiZadbana, piękna lub opalona cera to zdrowa skóra

Zadbana, piękna lub opalona cera to zdrowa skóra

 

Gładka i zadbana cera, bez żadnych skaz lub wyprysków, dodatkowo lekko rozświetlona promieniami słońca to marzenie każdej kobiety. Zdajemy sobie sprawę, że dążenie do ideału może być niewykonalne, lecz nie warto się poddawać już na stracie. Czasem wystarczy tylko niewielka zmiana nawyków żywieniowych i rutyny pielęgnacyjnej, aby zobaczyć różnicę w poprawie kondycji skóry. Dlatego podejmij wyzwanie i staraj się przezwyciężać mankamenty swojej urody. Bo akceptacja i podążanie za nurtem ciałopozytywności wcale nie oznacza całkowitej rezygnacji z dbania o siebie. Chodzi o szacunek i przyznanie się do swoich niedoskonałości bez uczucia wstydu. Lecz jeśli jest jakaś szansa na pozbycie się trądziku lub rozszerzonych porów, to zrób to dla siebie, nie dla oceniającego społeczeństwa.

 

Spis treści:

Cera w dobrej kondycji zawsze doda uroku Twojej urodzie

Pielęgnacja skóry – dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Opalona cera, muśnięta promieniami słońca – Czy to dobry pomysł?

 

 

Cera w dobrej kondycji zawsze doda uroku Twojej urodzie

Kanon piękna to pojęcie względne, jednym podoba się ciemna lub śniada karnacja, innym z kolei jasna, bądź niemalże porcelanowa. Jednak nie ma wątpliwości, że najbardziej pożądana jest po prostu zdrowa cera. Czyli jedwabiście gładka w dotyku, pozbawiona pryszczy, wągrów lub przebarwień. Domowe sposoby i triki z Internetu lepiej odłożyć na bok, gdyż przyczyną poważnych zmian cery mogą być np. wahania hormonalne. Leczenie takich stanów skórny powinno prowadzić się pod okiem specjalisty. Natomiast w przypadku drobnych, zwykłych wyprysków można zacząć od zmiany diety. Ponieważ może się okazać, że nasz organizm źle reaguje na niektóre produkty spożywcze. Pomóc może wykluczenie czekolady, słodyczy, żywności wysokoprzetworzonej, o wysokim indeksie IG lub tłustych dań i fast foodów. A nawet rezygnacja lub ograniczenie spożycia mleka może przyczynić się do polepszenia kondycji skóry. Nie ma niestety jednej złotej rady, uniwersalnej dla każdego. Dlatego trzeba obserwować jak nasz organizm reaguje na różne produkty żywieniowe.

 

Sexy suntan bikini woman legs relaxing lying down on white sand beach summer vacation. Beauty skincare sun aging protection body care of tanned skin. Epilation laser or shaving concept.

 

Pielęgnacja skóry – dwuetapowe oczyszczanie twarzy

W celu osiągnięcia pięknej cery trzeba koniecznie pamiętać o jej pielęgnacji. Głównym jej elementem jest regularne oczyszczanie twarzy. Rano – przed aplikacją kremu i kosmetyków upiększających, należy zmyć z niej warstwę tłustego sebum. Zawsze wieczorem przeprowadź demakijaż płynem micelarnym i umyj skórę żelem (to tzw. dwuetapowe oczyszczanie twarzy). Przez cały dzień na twarzy gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, kurz, sebum oraz pozostałości kosmetyków. To bardzo ważne, podczas snu skóra intensywnie pracuje, przebiegają w niej procesy regeneracyjne. I aby wszystko odbywało się właściwe musi być ona czysta, świeża, z możliwością oddychania i w pełni czerpania ze składników odżywczych zawartych w zaaplikowanym kremie na noc. Pomijając ten krok lub niedbale przeprowadzając oczyszczenie twarzy, cera szybko stanie się szara, matowa, pozbawiona blasku i szybciej będzię się starzeć.

 

Opalona cera, muśnięta promieniami słońca – Czy to dobry pomysł?

Tak, lekka opalenizna naturalnie konturuje naszą skórę. Dlatego latem często możemy zrezygnować z ciężkich kosmetyków, podkładów, pudrów i bronzerów. Twarz, a także całe ciało muśnięte słońcem wydaje się szczuplejsze i jest bardziej atrakcyjne. Jednak idąc na plaże lub korzystając z solarium musimy pamiętać o umiarze i szkodliwości promieniowania UV. Pamiętać trzeba o kremach z wysokimi filtrami, stałym nawilżeniu skóry oraz o piciu odpowiedniej ilości wody. Pomoże to utrzymać miękkość i elastyczność skóry. A poza tym przebywanie na słońcu daje naszym organizmom porządny zastrzyk witaminy D3! Każdy z nas oduczył jej dobroczynny wpływ na nasz organizm podczas długiego wakacyjnego urlopu. Witamina D3 dodaje energii, poprawia nastrój (zapobiegając stanom depresyjnym), a także wspomaga budowę kości i dobrej odporności. Zdrowa i bezpieczna dawka słońca, która nie powinna wywołać poparzenia i doprowadzi do syntezy witaminy D3 to około 15-20 minut. Jednak w przypadku bardzo jasnej karnacji – fototyp celtycki ten czas to 10 minut.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top