PoradyWegańska Kreatyna

Wegańska Kreatyna

Produkty bogate w witaminy

Monohydrat kreatyny Body Empire® dla wegan, wegetarian oraz osób z nietolerancją laktozy

Dlaczego Monohydrat kreatyny Body Empire® jest polecany weganom i wegetarianom? Jakie korzyści przyniesie suplementacja kreatyną Body Empire® osobom z nietolerancją laktozy?

Monohydrat kreatyny Body Empire® to doskonałe wsparcie w treningach dla wegan i wegetarian  

Profesjonalni sportowcy i amatorzy aktywności fizycznej na co dzień udowadniają nam, że diety bezmięsne – wegetariańska, a nawet roślinna dieta wegańska mogą być skuteczne w budowaniu mięśni i osiąganiu świetnych wyników w sporcie.

Prowadzone na całym świecie badania wskazują, że białko roślinne, na przykład wegańskie Białko + BCAA Body Empire®, może być tak samo skuteczne w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej jak białko zwierzęce. Dodatkowym plusem dla osób aktywnych fizycznie jest fakt, że diety oparte na roślinach bywają zdrowsze i lepiej zbilansowane, jeżeli włożymy w skomponowanie jadłospisu trochę wysiłku.

Czy sportowiec na diecie wegańskiej może przebić osiągnięcia konkurentów? Liczba sportowców wegan, którzy udowadniają, że tak, rośnie [1]. Od biegaczy ultradystansowców wegan aż po kulturystów – światowej klasy sportowcy opierają swoją dietę na roślinach, bez szkody dla osiągnięć. Niesamowite rekordy siłaczy strongmenów i trójboistów udowadniają, że masę mięśniową, siłę i wytrzymałość można budować w oparciu o produkty roślinne [2]. Czy pozostają bez wsparcia? Nie! Wybierają alternatywne odżywki i suplementy diety, takie jak 100% wegański Monohydrat kreatyny Body Empire®.

Biorąc pod uwagę, że w dietach wegańskiej i wegetariańskiej skierowanej na masę, siłę i wytrzymałość może brakować pewnych składników odżywczych, zaleca się, aby osoby ją stosujące korzystały z określonych suplementów diety. Jednym z najważniejszych suplementów diety dla sportowców wegan i wegetarian jest kreatyna. Dlaczego?

Najlepszym i najprostszym źródłem kreatyny jest dieta zawierająca mięso. Najbardziej zasobne w tę substancję jest czerwone mięso oraz ryby. Jej najlepsze źródła to wieprzowina, śledź, dorsz, łosoś lub tuńczyk. Dobre rozwiązanie to także królik lub drób czyli pierś z indyka albo filet kurczaka. Tym samym, osoby wykluczające te produkty z diety, mają niższe mięśniowe stężenie kreatyny. Ci sportowcy mogą obserwować lepsze efekty wynikające z suplementacji tej substancji. W 100% wegański Monohydrat kreatyny Body Empire® jest wytwarzany bez udziału produktów odzwierzęcych dlatego jest odpowiedni i wręcz niezbędny dla osób aktywnych fizycznie, które wyeliminowały mięso ze swojej diety.

Czy warto? Tak! Kreatyna taka jak Creatine 100% Monohydrate Micronized Formula, to jedna z najsilniejszych i najefektywniejszych substancji o działaniu anabolicznym, antykatabolicznym i ergogenicznym używanych w suplementacji sportowej. Jest też najdokładniej zbadanym suplementem dla sportowców na rynku. Wykazano, że przyczynia się do poprawy osiągów podczas krótkich i intensywnych ćwiczeń. Jest to skuteczny preparat odżywczy, po który sięgają sportowcy, kulturyści, a nawet zawodnicy olimpijscy, a przy tym jest idealny dla wegan!

 

 

Monohydrat kreatyny Body Empire® dla osób z nietolerancją laktozy

Osoby, które uprawiają sport i doskwiera im równocześnie nietolerancja laktozy lub alergia na kazeinę mogą mieć problem z odszukaniem odpowiedniego wsparcia w postaci odżywek i suplementów diety.

W przypadku nietolerancji laktozy i uczuleń na kazeinę polecamy wegańskie Białko + BCAA Body Empire® oraz Monohydrat kreatyny Body Empire®, do produkcji których nie użyto produktów pochodzenia zwierzęcego.

Zmikronizowany monohydrat kreatyny marki Body Empire® to wysokiej jakości preparat odżywczy wspomagający treningi. Jest przeznaczony dla każdego, kto do swojej diety chce włączyć możliwie najczystszą postać kreatyny, bez żadnych zbędnych dodatków i wypełniaczy. Podczas intensywnego treningu dostarczy wsparcia, aby przyspieszyć regenerację mięśni, zwiększyć moc, siłę oraz wytrzymałość.

Bbliografia:

[1] https://www.pcrm.org/news/health-nutrition/plant-based-diets-support-muscle-gain-and-strength

[2] Guy Hajj Boutros et al: Is a vegan diet detrimental to endurance and muscle strength? Eur J Clin Nutr. 2020 Nov;74(11):1550-1555. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32332862/

 

 

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top