PoradyMonohydrat Kreatyny dla seniora

Monohydrat Kreatyny dla seniora

Creatine 100% Monohydrate Micronized Formula dla osób starszych – dlaczego warto?

W świetle badań naukowych keratyna jawi się jako substancja spowalniająca starzenie organizmu, między innymi poprzez poprawę pozycji energetycznej komórek i mitochondriów. To świetna wiadomość dla osób starszych, a co najlepsze – niejedyna. Osoby w podeszłym wieku suplementujące regularnie czystą kreatynę taką jak Monohydrat kreatyny Body Empire®, zauważają poprawę funkcjonowania układu ruchu i funkcji poznawczych.

 

Suplementacja kreatyną u seniora. Skąd ten pomysł?  

Czy wiesz, że w ciągu jednej doby ciało człowieka może wyprodukować ok. 1 grama kreatyny? To ilość wystarczająca do zaspokojenia 50% dziennego zapotrzebowania nietrenującego mężczyzny po 30. roku życia. Brakujące 50% powinien dostarczyć w diecie, jedząc czerwone mięso i ryby, szczególnie śledzie i łososie. Naturalnie im człowiek starszy, tym mniej kreatyny produkuje jego organizm i tym mniej zaleca się w jego diecie czerwone mięso. Apetyt u seniorów spada, więc trudno oczekiwać, aby zajadając się śledziami i łosiem dostarczyli sobie potrzebnej kreatyny. A szkoda, bo warto. Na szczęście ten związek można uzupełnić stosując suplementację, na przykład dedykowanym sportowcom, pasjonatom zdrowego trybu życia oraz osobom starszym Monohydratem kreatyny Body Empire®.

 

Jak osoby starsze skorzystają z suplementacji kreatyny Body Empire®?

W ogólnodostępnych źródłach (jak np. Pubmed) możemy odnaleźć szereg badań naukowych, które potwierdzają, że już stosunkowo niewielkie dawki monohydratu kreatyny u osób starszych opóźniają wystąpienie schorzeń neurologicznych, typowych dla zaawansowanego wieku. Mowa tu o

  • chorobie Alzhaimera,
  • chorobie Parkinsona,
  • stwardnieniu zanikowym bocznym,
  • udarach mózgu,

Kreatyna może też pomóc w początkowych fazach tych chorób. Trwają badania nad skutecznością monohydratu kreatyny w średnim lub późnym stadium chorób neurodegradacyjnych.

Drugi obszar, gdzie kreatyna taka jak Monohydrat kreatyny Body Empire® może okazać się skutecznym wsparciem dla osób starszych, to cukrzyca typu 2 związana bezpośrednio z wysokim poziomem cukru we krwi oraz z upośledzeniem wydzielania insuliny. Jedno z badań wykazało związek suplementacji kreatyną połączonej z treningiem z lepszą kontrolą glikemii.

U osób w podeszłym wieku obserwujemy zwiększone występowanie depresji i nerwic. Badania wykazują, że suplementacja kreatyny może znacząco ograniczyć zaburzenia neurologiczne w przebiegu nerwicy, depresji, a nawet choroby afektywnej dwubiegunowej.

Utrata masy mięśniowej i siły, czyli sarkopenia, może postępować w miarę starzenia się organizmu. Ta jednostka chorobowa prowadzi do poważnego ograniczenia sprawności i samodzielności seniora. Zdecydowanie zwiększa też ryzyko upadków i złamań. Analiza badań wskazuje, że suplementacja kreatyną z treningiem siłowym zwiększa masę i siłę mięśni znacznie bardziej niż trening. Ten sam przegląd badań wskazuje, że kreatyna chroni przed spadkiem masy kostnej i może działać przeciwzapalnie w warunkach stresu metabolicznego.

Wykazano również, że kreatyna chroni przed spadkiem stężenia glutationu, białka działającego detoksykacyjnie i przeciwutleniająco, a także stymulującego układ odpornościowy. Wpływa również  korzystnie na funkcjonowanie mitochondriów komórek mięśnia sercowego. Stanowi jedno z głównych źródeł energii dla komórek mięśnia, może zatem mieć korzystny wpływ na regenerację serca po zawale serca.

 

Monohydrat kreatyny dla osób starszych – skuteczny, ale czy bezpieczny?

Starsi ludzie cierpiący na wiele schorzeń współistniejących muszą mieć pewność, że suplementy diety lub odżywki, które stosują, są w 100% bezpieczne. Skuteczność to nie wszystko. Kreatyna jest jednym z najdokładniej przebadanych związków chemicznych i to nie tylko w świecie sportu. Można stwierdzić, że generalnie należy do grupy najdokładniej przebadanych substancji chemicznych.

 

Kreatyna znalazła się na światowej liście substancji o wysokim profilu bezpieczeństwa i skuteczności działania potwierdzonej przez naukowców, więc to doskonały wybór dla osób starszych. Monohydrat kreatyny, taki jak Monohydrat kreatyny Body Empire®, bezpieczny i skuteczny suplement, który nie wpływa negatywnie na działanie nerek i wątroby. Nie ma też możliwości przedawkowania tej substancji, ponieważ jej nadmiar zostaje wydalony z moczem.

 

Przypominamy, że jeśli senior zażywa leki i / lub jest przewlekle chory, wówczas przyjmowanie każdego, nawet najbezpieczniejszego suplementu diety powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

 

Podsumujmy; monohydrat kreatyny jest bezpieczny dla osób starszych. Jeśli senior zdecyduje się na suplementację kreatyną, najlepiej wybrać substancję należącą do najczystszych na rynku, taką jak Monohydrat kreatyny Body Empire®. Regularne stosowanie tej substancji przez osobę starszą może zwiększyć beztłuszczową tkankę mięśniową, poprawić siłę seniora i sprawność jego mięśni, jak również wspomóc funkcje poznawcze, w tym pamięć werbalną, długotrwałą i przestrzenną.

 

Bibliografia:

Use of creatine in the elderly and evidence for effects on cognitive function in young and old https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21394604/

Muscular Atrophy and Sarcopenia in the Elderly: Is There a Role for Creatine Supplementation?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31652853/

The Application of Creatine Supplementation in Medical Rehabilitation.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34071875/

Strategic creatine supplementation and resistance training in healthy older adults

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25993883/

Creatine supplementation: can it improve quality of life in the elderly without associated resistance training?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21394604/

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top