TreningTriceps jaki trening

Triceps jaki trening

Triceps jakie ćwiczenia wybrać

W poprzednim artykule przedstawiliśmy Ci informacje na temat mięśnia dwugłowego ramienia, czyli bicepsa. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą nową porcją wiedzy dotyczącej mięśnia trójgłowego. Wykonywanie ćwiczeń zarówno na biceps, jak i triceps przyczyni się do wzmocnienia Twoich ramion. Jak już wiesz z poprzedniego artykułu mięsień dwugłowy ramienia buduje przednią część ramienia, a trójgłowy tylną.

Jakie ćwiczenia są potrzebne, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na to pytanie, ale najpierw przyjrzymy się budowie mięśnia trójgłowego.

Triceps – mięsień trójgłowy ramienia (m. triceps brachii). Zbudowany jest z trzech głów: długiej, bocznej oraz przyśrodkowej.

Mięsień trójgłowy ramienia odpowiada za prostowanie stawu łokciowego. Głowa długa tricepsa jest najsilniejszym prostownikiem i przywodzicielem ramienia.

Poniżej znajdziesz kilka doskonałych ćwiczeń na rozwinięcie potężnych tricepsów. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń przy odpowiedniej diecie i regeneracji przyniesie Ci imponujące rezultaty. Pamiętaj o poprawnej technice i stopniowym zwiększaniu obciążenia, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Prostowanie ramion z linkami na wyciągu górnym

Główne zaangażowane mięśnie:

  • mięsień trójgłowy ramienia

Pozycja wyjściowa: ustaw się przodem do wyciągu, złap za linki, wyprostuj sylwetkę, lekko pochylona do przodu. Łokcie trzymaj blisko tułowia.

Ruch: zrób wdech, następnie zacznij prostować ramiona w łokciach. W czasie wykonywania ruchu sylwetka powinna być nieruchoma, a łopatki powinny znajdować się w retrakcji. Ruch prostowania wykonuj do momentu aż osiągniesz pełen wyprost w stawach łokciowych, ale bez przeprostów.
W fazie maksymalnego wyprostu i napięcia mięśnia przytrzymaj na chwilę pozycje. Następnie wydychając powietrze, powoli powróć do pozycji początkowej.

Wyciskanie francuskie z przeniesieniem ramion – ze sztangą łamaną

Główne zaangażowane mięśnie:

  • mięsień trójgłowy ramienia

Pozycja wyjściowa: połóż się na ławce. Wąskim chwytem – dłonie węziej niż szerokość barków, złap sztangę. Kciuki powinny być skierowane do siebie. Zdejmij sztangę z uchwytu, unieś nad klatkę piersiową, ramiona w pozycji prostopadłej do podłoża.

Ruch: zrób wdech i wykonaj ruch opuszczenia sztangi do czoła poprzez zgięcie w łokciach, ramiona trzymaj nieruchomo. Następnie zachowując stałe ugięcie w stawach łokciowych wykonaj ruch przeniesienia sztangi za głowę. Powróć sztangą nad czoło i zrób wyprost w stawach łokciowych powracając do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie wykonaj w 3-4 seriach, 12-15 powtórzeń.

Wyciskanie francuskie z hantlami

Główne zaangażowane mięśnie:

  • mięsień trójgłowy ramienia

Pozycja wyjściowa: połóż się na ławce płaskiej. W dłoniach trzymaj hantle, ramiona są w górze, wyprostowane nad klatką piersiową, skieruj kciuki w tył (chwyt młotkowy). Stopy mocno zaprzyj o podłoże.

Ruch: będąc w pozycji wyjściowej zrób wdech i wykonaj opuszczenie hantli do czoła. Ramiona są nieruchomo a przedramionami robisz półkolisty ruch. Następnie powróć do pozycji startowej robiąc wydech i ruch prostowania w stawach łokciowych.

Pamiętaj, aby kontrolować ruch, wykonywać ćwiczenie precyzyjnie. Ciężar nie powinien być za duży. Ćwiczenie wykonaj w 3-4 seriach, 12-15 powtórzeń.

Diamentowe pompki

Główne zaangażowane mięśnie:

  • mięsień trójgłowy ramienia,
  • mięsień piersiowy większy
  • mięsień naramienny przedni

Pozycja wyjściowa: wykonaj podpór przodem, dłonie ustaw wąsko, tak aby tworzyły diament (trójkąt). Ciało powinno znajdować się w jednej linii. Unikaj pogłębienia lordozy lędźwiowej. Zepnij mocno brzuch i pośladki.

Ruch: będąc w pozycji początkowej weź wdech i zacznij uginać ramiona, przybliżając się klatką piersiową do dłoni. Nie kładź tułowia na ziemi, utrzymuj mięśnie w stałym napięciu. Wykonaj wydech równocześnie z energicznym ruchem powróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie wykonaj w 3 seriach po 15 powtórzeń.

Podsumowanie

Regularne wykonywanie powyższych ćwiczeń przyniesie poprawę wyglądu i siły mięśni trójgłowych ramienia. Pamiętaj o odpowiednim doborze ciężaru, kontrolowaniu ruchu i precyzyjnym wykonywaniu ćwiczeń. Nie zapomnij o regeneracji organizmu i unikaj przetrenowania, aby zminimalizować ryzyko kontuzji.
Powodzenia!

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top