ZdrowieFlex Empire suplementy na stawy

Flex Empire suplementy na stawy

suplement na stawy flex empire

Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować suplementy diety na stawy. Dla znacznej części to konieczność, ponieważ doznali kontuzji lub odczuwają silny ból utrudniający poruszanie się. W przypadku sportowców oraz amatorów intensywnej aktywności fizycznej jest to działanie prewencyjne zabezpieczające tkankę chrzęstną przed nadmiernym obciążeniem oraz pomoc w szybkiej regeneracji po treningu. Taka suplementacja może być również niezbędna, jeśli stosujemy diety redukcyjne lub bezmięsne. Niezależnie jednak od motywów, które nami kierują, suplementacja FlexEmpire będzie skutkować nie tylko wzmocnieniem stawów, ale też całej kondycji fizycznej organizmu. Efekt uboczny? Lepsza kondycja skóry i włosów. Sprawdźmy więc, kto najbardziej skorzysta z suplementacji kolagenem w saszetkach FelxEmpire marki Body Empire®.

 

PO 26. ROKU ŻYCIA  

Czy wiesz, że wraz z wiekiem zdolność organizmu do regeneracji chrząstki stawowej spada? Już po 26. roku życia naturalna produkcja kolagenu przez nasze organizmy stopniowo staje się coraz mniej efektywna, a po 60. roku życia organizm przestaje syntetyzować ten cenny składnik.

Z tego powodu regularna suplementacja kolagenu i substancji wspierających jego tworzenie jest taka istotna. Wniosek? Po 26 roku życia skorzystamy suplementując kolagen lub wdrażając dietę prokolagenową.

 

KIEDY UPRAWIASZ SPORT – AMATORSKO I ZAWODOWO

Ryzykiem kontuzji i pogorszenia kondycji stawów obarczone są nie tylko osoby uprawiające zawodowo intensywny sport wyczynowy, ale też ćwiczące rekreacyjnie. Bywa, że po długiej zimie chcemy dynamicznie rozpocząć nowy sezon. Przykładowo… Wskakujemy na rower bez żadnego wcześniejszego przygotowania, rozgrzewki oraz rozciągania, chcąc przejechać jak najdłuższy dystans. Okazuje się on nie tylko zbyt dużym obciążeniem dla mięśni, ale też chrząstki stawowej. Wniosek? Uprawiasz sport, ćwiczysz, a może amatorsko jeździsz rowerem lub spacerujesz po górach? Wówczas przyda Ci się wsparcie w postaci suplementu diety kompleksowo wpierającego aparat ruchu.

JEŚLI PROWADZISZ SIEDZĄCY TRYB ŻYCIA

Podobnie jak nadmierny wysiłek fizyczny, brak ruchu również wpływa negatywnie na stawy. Dlaczego? Stawy działają jak zawias; kiedy ich nie używamy, przestają działać prawidłowo. Taki styl życia powoduje zmniejszanie mikrowibracji włókien mięśniowych oraz zastój limfy. Przekłada się to na szybsze obumieranie zdrowych komórek i uszkodzenie tkanki stawowej. Korzystne dla zdrowia procesy regeneracyjne są wówczas spowolnione i organizm nie nadąża z naprawą zniszczeń. Warto więc wspomóc stawy składnikami o udowodnionym działaniu.

W PRZYPADKU NADWAGI I OTYŁOŚCI

Dodatkowe kilogramy sprawiają, że stawy są obarczone jeszcze większym obciążeniem, naciskiem i tarciem na tkankę chrzęstną. Taki stan to prosta droga do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów i pogłębiania się doczasowych dolegliwości bólowych i problemów z pełną sprawnością ruchową.

JEŚLI PODEJRZEWASZ U SIEBIE ZABURZENIA HORMONALNE

Zaburzenia wpływają źle na proces syntezy kolagenu. Problem ten jest szczególnie widoczny u kobiet w okresie menopauzy.

 

KIEDY ZAUWAŻASZ SYPTOMY ŚWIADCZĄCE O POGARSZAJĄCEJ SIĘ KONDYCJI STAWÓW

Zdarza Ci się odczuwać “strzelanie” przy ruchu kolan, nadgarstków lub łokci? Takie chrupnięcie przy wstawaniu bądź prostowaniu się nie jest bolesne i może wynikać z anatomicznych i genetycznych uwarunkowań. Ale z drugiej strony może być sygnałem o deficycie składników budulcowych w organizmie i niewystarczającym nawodnieniu tkanki stawowej. Może też być oznaką postępującego rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów lub zmian reumatycznych (ale w tym przypadku „trzaśnięciu” towarzyszy ból, zaczerwienienie lub obrzęk). Warto więc zwracać uwagę jak wygląda nasz jadłospis i zastanowić się czy nie brakuje w nim ważnych substancji odżywczych i witamin.

 

SKŁADNIKI BUDULCOWE I ODŻYWCZE WSPOMAGAJĄCE DOBRĄ KONDYCJĘ STAWÓW

Jak widać przyczyn, które prowadzą do przeciążenia stawów jest wiele, podobnie jak czynników ryzyka i symptomów sugerujących, że nasze stawy wymagają wsparcia. Stąd też warto pomyśleć o ich wzmocnieniu i zabezpieczeniu, tak aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji, cieszyć się zdrowiem i pełną sprawnością na długie lata.

Nawet jeśli dziś nie borykasz się z kłopotami ze strony stawów jak bólem, sztywnością, obrzękiem czy kontuzją, to działanie prewencyjne i wzmacniające ich strukturę będzie zdecydowanie korzystne i zaprocentuje w przyszłości.

 

Istnieje wiele składników odżywczych, które mają pozytywny wpływ na stawy oraz otaczające je narządy, a których może po prostu brakować w codziennej diecie. Składniki pozytywnie wpływające na utrzymanie komfortu stawów oraz wspomagające ich odbudowę to kolagen, glukozamina, MSM, kwas hialuronowy, witamina C, mangan, ekstrakt z żywicy kadzidłowca i zawarte w nim kwasy bosweliowe, kurkuma, imbir. Każdy z nich znajdziesz w suplemencie diety Flex Empire.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top