ZdrowieFlex Empire najmocniejszy kolagen na stawy

Flex Empire najmocniejszy kolagen na stawy

mocne stawy flex empire

Kiedy pojawia się silny ból kolan, pleców lub barków zazwyczaj sądzimy, że jego przyczyną jest przepracowanie lub nadmierny wysiłek fizyczny. Jednak źródłem nawracającego bólu i problemów ze stawami może być stan zapalny chrząstki stawowej. Niewyleczony – może prowadzić do dalszej destrukcji jej powierzchni i rozwoju artrozy. W przeszłość leczenie dolegliwości i chorób stawów opierało się głównie na stosowaniu farmakologicznych metod uśmierzania bólu, które tylko maskowały źródło problemu, zamiast pomagać i naprawiać stawy. Dzisiaj wiemy już dużo więcej o tym, jak działać prewencyjnie, wzmacniać stawy i dbać o ich kondycję. Zastanówmy się jednak w pierwszej kolejności – w jakich sytuacjach i dlaczego dbanie o zdrowe stawy powinno być dla nas priorytetem?

 

POWÓD 1: STAWY SIĘ ZUŻYWAJĄ!

Temat zdrowych stawów może być dla Ciebie z pozoru odległy, jeśli nigdy nie doświadczyłeś żadnej kontuzji, tym bardziej wiążącej się z silnym bólem, obrzękiem lub sztywnością utrudniającą codzienne funkcjonowanie. Stąd też, aby uniknąć takich problemów w przyszłości, warto odpowiednio wcześnie zadbać o tą szczególnie wrażliwą część ciała, która… zużywa się z czasem. Jutro dla stawów zaczyna się dziś.

Wiek to nie jedyny czynnik prowadzący do powstawania stanów zapalnych stawów i ich zwyrodnienia. Obarczone ryzykiem są także osoby:

 • uprawiające intensywny sport wyczynowy,
 • mierzące się z nadwagą, miażdżycą, cukrzycą, stresem lub problemami hormonalnymi,
 • wykonujące ciężką pracę fizyczną, powodującą duży nacisk na stawy, który sprzyja powstawaniu urazów.

Z drugiej strony czynnikiem ryzyka może być też lekka, ale jednostajna praca np. przy linii produkcyjnej, w czasie której trzeba powtarzać cały czas tą samą czynność. W wyniku wykonywania takiej pracy stawy mogą być za bardzo nadwyrężone, co może z kolei doprowadzić do ścierania się chrząstki stawowej.

 

 

POWÓD 2: CHOROBY STAWÓW WYSTĘPUJĄCE W TWOJEJ RODZINIE

Dbanie o stawy jest też szczególnie istotne, jeśli wiesz o przypadkach artrozy (choroba zwyrodnieniowa stawów) lub RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) w Twojej rodzinie. Wtedy prawdopodobieństwo, że i Ty w pewnym momencie swojego życia będziesz mieć problemy ze stawami jest wysokie.

Te choroby wiążą się z ogromnym bólem, a także prowadzą do niepełnosprawności. Dotykają one głównie starszej części naszego społeczeństwa, ale nie wolno ich ignorować. Niepokojące objawy, które wskazują na stan zapalny i powinny skłonić do wizyty u specjalisty to:

 • sztywność poranna,
 • zaczerwienienie,
 • wyczuwalne rozgrzanie stawu,
 • obrzęk,
 • ból,
 • problemy ze swobodnym poruszaniem się.

Warto już teraz działać prewencyjnie, aby zachować pełną sprawność jak najdłużej.

 

POWÓD 3: CHCESZ BYĆ SPRAWNY? BEZ ZDROWYCH STAWÓW TO NIEMOŻLIWE!

Stawy to ruchome połączenia kości, które umożliwiają poruszanie się i wykonywanie wszystkich codziennych czynności, począwszy od tych oczywistych, takich jak chodzenie, bieganie, chwytanie przedmiotów, pisanie, aż po bardziej skomplikowane, takie jak taniec, krojenie, mieszanie, szycie, odkręcanie butelek i słoików czy nawet mycie się.

Staw jest skomplikowanym bardzo istotnym elementem mechanizmu ruchowego. Składa się na niego torebka stawowa, chrząstka stawowa, błona maziowa, kaletka maziowa oraz maź stawowa, wypełniająca przestrzeń pomiędzy kośćmi. Co ciekawe, anatomicznie to też wszystkie narządy otaczające i łączące kości, jak ścięgna, mięśnie, więzadła lub łąkotka w stawie kolanowym. Dlatego, kiedy ich kondycja jest osłabiona, odbija się to również negatywnie na wytrzymałości stawów. Jak widzisz, zdrowe stawy są kluczowe dla sprawności fizycznej i ruchowej.

 

POWÓD 4: Z WIEKIEM UBYWA NAM KOLAGENU, PODSTAWOWEGO BUDULCA STAWÓW 

Za najważniejszą część stawu uznawana jest chrząstka stawowa. Ta szklista i gładka powłoka chroni kości przed tarciem, redukuje różnego rodzaju przeciążenia oraz amortyzuje skoki lub uderzenia. Tkanka ta jest zbudowana z włókien kolagenowych (dokładnie z kolagenu typu II). Za jej wytrzymałość i elastyczność w głównej mierze odpowiada właśnie sieć włókien kolagenowych, które zapobiegają wycieraniu się chrząstki stawowej, nadając jej sprężystość i zdolność do utrzymania dużego obciążenia. Jednocześnie tkanka chrzęstna stanowi płaszcz ochronny dla kości, dzięki czemu są one osłonięte i zabezpieczone przed powstaniem kontuzji lub groźnych ubytków w ich strukturze.

 

Czy wiesz, że wraz z wiekiem zdolność organizmu do regeneracji chrząstki stawowej spada? Już po 26. roku życia naturalna produkcja kolagenu przez nasz organizm stopniowo staje się coraz mniej efektywna. Natomiast po 60. roku życia organizm przestaje syntetyzować ten cenny składnik. Z tego powodu regularna suplementacja kolagenu i innych substancji wspierających jego tworzenie jest taka istotna. Z tego powodu każda z tych istotnych substancji jest składową formuły suplementu diety FlexEmpire marki Body Empire®.

 

KOLAGEN FLEXEMPIRE NAJLEPSZY NA STAWY?

Na rynku znajdziesz sporo suplementów i leków zawierających kolagen, nie każdy z nich jest jednak tak samo skuteczny i godny polecenia. Jedno jest niepodważalne – najnowsze badania wskazują nie tylko na pozytywny wpływ kolagenu na zachowanie zdrowych stawów, ale też przedstawiają go jako skuteczne narzędzie w regeneracji uszkodzeń, zmniejszaniu bólu i leczeniu chorób stawów. Warto więc wykorzystać wszystkie możliwości, aby wzmocnić ten ważny narząd ruchu i w pewnym stopniu ograniczyć ryzyko powstania kontuzji.

Składniki suplementu diety z kolagenem FlexEmpire są tak skomponowane, aby po pierwsze dostarczyć potrzebny kolagen i obecne w nim aminokwasy m.in. glicynę, prolinę i hydroksyprolinę oraz peptydy do tworzenia mocnych wiązań kolagenowych. Po drugie – każda ze składowych substancji wspiera syntezę kolagenu w naszym organizmie.

W suplemencie diety FlexEmpire znajdziesz sporą porcję kolagenu z ryb morskich francuskiej firmy NatiCol® – aż 3000 mg w 1 saszetce. Dodatkowo FlexEmpire ma w składzie rybi kolagen liofilizowany. Kolagen rybi liofilizowany cechuje się znacznie wyższą skutecznością i biodostępnością. FlexEmpire to aż 300 mg kolagenu liofilizowanego w jednej saszetce. Oprócz kolagenu z dwóch źródeł w preparacie zamieściliśmy:

 • naturalną witaminę C z dzikiej róży, która jest niezbędna do tworzenia kolagenu w organizmie;
 • MSM, czyli siarkę organiczną;
 • glukozaminę – substancję budulcową tworząca strukturę stawów;
 • kwas hialuronowy będący budulcem tkanki łącznej;
 • mangan zmniejszający stany zapalne;
 • ekstrakt z żywicy kadzidłowca, imbir i kurkumę, które zgodnie z najnowszymi badaniami mają doskonały wpływ na sprawność stawów.

Wewnętrzny proces regeneracji nieustannie toczy się w ludzkim organizmie. Zniszczone tkanki, komórki, a także skóra mają naturalną zdolność do odbudowy swojej struktury. Dostarczenie im odpowiedniego zestawu substancji budulcowych i odżywczych w formie suplementów diety może znacznie pobudzić proces syntezy kolagenu. Z tego powodu polecamy stosowanie FlexEmpire, dzięki czemu odnowa stawów po ciężkim wysiłku fizycznym lub drobnym urazie będzie przebiegała sprawnie i szybko. Takie działanie prewencyjne przełoży się też oczywiście korzystnie na większą ochronę stawów przed powstaniem obrzęku, stanu zapalnego, urazów lub przed destrukcją kości.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top