LifestylePiękne kolczyki – Biżuteria warta uwagi

Piękne kolczyki – Biżuteria warta uwagi

 

Długie, masywne, subtelne, błyszczące, złote lub srebrne – kolczyki mogą być unikatowe i niepowtarzalne. Niezależnie, które z nich wybierzesz dodadzą ci czarującego uroku. Kiedy poświęcasz czas na stworzenie idealnego makijażu, fryzury i całej stylizacji, nie może zabraknąć dodatków. Gdyż to właśnie takie małe detale, w formie biżuterii stają się ostatnim akcentem dopełniającym Twój zadbany wygląd. A co więcej mogą podkreślić piękno Twojej twarzy.

 

Spis treści:

Przekłucie uszu jest dostępne w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym

Jak wybrać idealnie dopasowane kolczyki? 

Kolczyki pozwolą Ci się wyróżnić i uwydatnią piękno twarzy

 

 

Przekłucie uszu jest dostępne w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym

Każda z nas słyszała pewnie historie o domowych metodach przekłucia uszu np. za pomocą igły i ziemniaka. Jednak takie wątpliwe zabiegi lepiej włożyć między bajki i dla bezpieczeństwa nie ryzykować. Bo nikt nie chce skończyć z niesymetrycznymi dziurkami lub co gorsza z jakimś zakażeniem. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się powierzyć swój los w ręce doświadczone specjalisty, wybierając się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Gdzie bardzo popularną metodą jest przekłucie uszu za pomocą specjalnego pistoletu. Jest to dość tania usługa, a w jej cenę wliczona jest wartość kolczyków ze stali chirurgicznej. Które ułatwią prawidłowe zagojenie się skóry o ile będziemy dbać o higienę i przemywać dziurki wodą utlenioną lub octeniseptem. Cały zabieg jest łatwy, szybki i prawie bezbolesny. W chwili przebicia skóry czuć tylko nagłe ukucie, więc nie ma się czego obawiać. Iż już nawet małe dziewczynki, bez łez decydują się na ten krok, oczywiście za zgodą rodziców. Alternatywnie można również przekłuć uszy igłą w salonie piercingu pod okiem certyfikowanego piercera. Metoda ta jest droższa, lecz z drugiej strony bardziej fachowa, bezpieczniejsza pod względem higienicznych oraz czas gojenia się skóry jest krótszy.

 

 

Jak wybrać idealnie dopasowane kolczyki? 

Po pierwsze dużo zależy od kształtu twarzy oraz aktualnej fryzury. Zasada jest taka, że długie kolczyki optycznie wydłużają twarz i szyję. Z kolei krótkie kolczyki np. typu wkrętki ją poszerzają. A więc wiszące kolczyki polecane są dla posiadaczek okrągłej, kwadratowej lub owalnej twarzy. Natomiast wkrętki pasują dla trójkątnego oraz owalnego kształtu twarzy. Jeśli chodzi o fryzurę, to przy rozpuszczonych włosach i pasmach opadających na twarz można sobie pozwolić na większe kolczyki. Tak, by kompletnie nie znikły w burzy loków, tylko się ładnie wyróżniały na ich tle. Dla krótkich fryzur najbardziej optymalne będą małe kolczyki. Ponieważ zbyt masywna biżuteria np. duże koła, odciągną uwagę od całej stylizacji, twarzy i makijażu. Po drugie, kolczyki muszą być dobrane stosownie do okazji, wieku oraz ubrań. Inne będą odpowiedzenie do pracy, gdzie biżuteria powinna być tylko delikatnym, stonowanym akcentem. Zaś na specjalną okazję np. ślub, uroczystą kolację, imprezę sylwestrową, randkę można zaszaleć i odważyć się na o wiele więcej.

 

Kolczyki pozwolą Ci się wyróżnić i uwydatnią piękno twarzy

Niemniej jednak nie ma jednego uniwersalnego, pasującego dla wszystkich Pań modelu. Najważniejsze są Twoje indywidualne upodobania i abyś po prostu dobrze się czuła w kolczykach. Postaw na efekty, jakie chciałabyś osiągnąć. Dla stylizacji glamour dobre będą połyskujące kryształki. W stylu klasycznym pewny wybór to perełki, łezki i bardziej subtelne i eleganckie diamenciki. W przypadku stylu boho i hippie wybór może paść na kolorowe kamienie, koła lub na bardziej rustykalne, przyciągające uwagę wzory. Wybór jest naprawdę ogromny.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top