PoradyNaturalne metody wybielania zębów

Naturalne metody wybielania zębów

Naturalne metody wybielania zębów

Wiele osób chciałoby mieć idealny, lśniący uśmiech i śnieżnobiałe zęby. Jednak zabiegi w gabinetach dentystycznych wiążą się z bardzo wysokimi kosztami. Z kolei gotowe preparaty chemiczne mogą budzić pewne obawy i wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem są zatem naturalne metody wybielania zębów. Większość produktów potrzebnych do przeprowadzania takiego zabiegu posiadasz w swojej kuchni. Są to dość łatwe i tanie metody, które przywrócą naturalną biel zębów. Zrób to z Body Empire!

Naturalne metody wybielania zębów

 

Naturalne metody wybielania zębów

Naturalne metody wybielania zębów z wykorzystaniem domowych składników są neutralne dla zdrowia. Na uwadze warto mieć jednak fakt, że na barwę szkliwa ma wpływ wiele czynników. I nie każdy może mieć śnieżnobiałe zęby, bo nawet agresywnie rozjaśnione z czasem będą ciemnieć. Niektórzy z nas, za sprawą czynnika genetycznego mają naturalny odcień kości słoniowej. Nawet takie zęby mogą wyglądać atrakcyjnie, gdy właściwie o nie zadbasz.

 

1. Węgiel aktywny przywróci naturalną biel zębom

Jego działanie polega na absorbcji, czyli pochłanianiu substancji odpowiedzialnych za przebarwienia. Pomoże przywrócić naturalny kolor zębów. Węgiel aktywny kupisz tanio
w każdej aptece. Następnie wystarczy połączyć proszek z kilkoma kroplami wody lub z olejem kokosowym, w celu uzyskania domowej pasty. Taką substancję nakładaj na kilka minut na zęby. Dodatkowo można je delikatnie szorować. Na początku stosuj pastę z węglem aktywnym przez 3 dni z rzędu. Potem raz w tygodniu dla podtrzymania efektów. Aktywny węgiel nie zabarwia zębów na czarno, więc nie ma podstaw do obaw. Należy to do listy: “Naturalne metody wybielania zębów“.

 

2. Wybielanie zębów olejem

Naturalne metody wybielania zębów

Sposób ten zakłada płukanie jamy ustnej olejem oraz jego tak zwane ssanie. Olej naturalnie rozjaśni zęby, bez zbędnego ścierania szkliwa. Dlatego ta czynność jest całkowicie bezpieczna i można przeprowadzać ją codziennie. Jednak to bardzo czasochłonna i powolna metoda, której rezultaty pojawią się po kilku miesiącach. Decydując się na tą metodę, należy sięgnąć po zdrowy nierafinowany olej, np. lniany, kokosowy, słonecznikowy, rzepakowy czy sezamowy. Z zasady każdy będzie odpowiedni, jednak musi być tłoczony na zimno. Sposób ten polega na płukaniu ust 1 łyżką oleju przez 15-20 minut na czczo z samego rana. Po tym czasie koniecznie wypluj tłuszcz i wyszczotkuj zęby. Metoda chwalona jest za nieinwazyjność i prozdrowotne działanie wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn. To jeden z ajurwedyjskich sposób detoksykacji, a samo wybielanie jest efektem ubocznym.

 

3. Kurkuma na wybielanie zębów

To raczej dość podstępna metoda, ponieważ kurkuma barwi potrawy oraz podniebienie na żółto. Jednak ma ona zwolenników, wedle których oprócz działania antybakteryjnego wybieli również zęby. Dzieje się tak za sprawą właściwości ścierających, które dokładnie oczyszczają szkliwo ze zgromadzonego nalotu. Aplikacja polega na zanurzeniu szczoteczki w sproszkowanej kurkumie i szczotkowaniu zębów przez kilka minut. Następnie należy opłukać jamę ustną i jeszcze raz umyć zęby normalną pastą, w celu pozbycia się resztek przyprawy. Stosuj maksymalnie 2 razy w tygodniu.

 

4. Mieszanka oleju kokosowego z kurkumą na wybielanie zębów

Po połączenie tych 2 składników z odrobiną wody uzyskasz pastę, którą należy wyszczotkować zęby. W kolejnym kroku trzeba je znowu oczyścić tradycyjną pastą.

5. Ocet jabłkowy na wybielanie zębów

Naturalne metody wybielania zębów

Kwas zawarty w occie działa bakteriobójczo, oczyszcza jamę ustną, ale też rozjaśnia zęby. Jest to jedna z łatwiejszych metod, wystarczy rozcieńczyć ocet z wodą. Powstałym preparatem należy płukać zęby przez kilka minut. Jednak nie codziennie, bo ocet jabłkowy może negatywnie wpłynąć na szkliwo.

 

6. Soda oczyszczona wybieli zęby

To dość agresywna metoda, lecz bardzo efektywna. W wyniku ścierania soda oczyszczona likwiduje przebarwienia i osad, wyrównując koloryt zębów. Jednak po takim kilkukrotnym zabiegu szkliwo może ulec uszkodzeniu. Dlatego, aby utrzymać efekt wybielania trzeba przez pewien czas wystrzegać się barwiących potraw i napojów.

Sposób użycia jest prosty, wystarczy zanurzyć szczoteczkę w proszku i wyszczotkować nim zęby. Należy też pamiętać, aby podczas szczotkowania robić to z góry na dół. Ponieważ trąc na boki, można porysować szkliwo. Potem wypłucz usta ciepłą wodą i jeszcze razu umyj zęby wilgotną czystą szczoteczką. Soda oczyszczona jest substancją o bardzo mocnym działaniu, dlatego lepiej jest ją łączyć chociażby ze zwykłą pastą. Rezultaty zobaczysz już po pierwszym użyciu. Jednak stosuj tę metodę maksymalnie kilka razy w miesiącu.

 

7. Owoce naturalnie rozjaśnią zęby

A dokładniej ich skórki, ponieważ są bogate w cenne witaminy, minerały. Np. sparzona wcześniej łupina pomarańczy lub banana czy przekrojona truskawka. Wystarczy pocierać nimi przez kilka minut uprzednio umyte zęby.

 

8. Sól + sok z cytryny na bielsze zęby

Naturalne metody wybielania zębów

Taką mieszankę nałóż na zęby na kilka minut. Cytryna jest znana z właściwości odbarwiających, dzięki naturalnej zawartości kwasu. Stosuj doraźnie.

 

Zalety i wady domowego wybielania zębów

Plusy: Domowe wybielanie jest tanie i łatwe do przeprowadzenia. Za sprawą naturalnych składników nie ma obawy, że wybielanie negatywnie wpłynie na zdrowie. W odróżnieniu od metod chemicznych, naturalne sposoby nie są tak agresywne. Cały proces czasami jest powolny, dlatego masz kontrolę nad stopniem rozjaśnienia zębów. I to Ty decydujesz, kiedy efekty są dla Ciebie zadowalające.

Minusy: Zbyt częste i intensywne stosowanie niektórych metod może uszkodzić szkliwo. Jednak można to powiedzieć o każdym sposobie wybielania, nawet tych specjalistycznych. Trzeba po prostu zachować umiar we wszystkim. Gdy już osiągniesz pożądany kolor, warto zrobić sobie przerwę w wybielaniu – najlepiej na kilka miesięcy, aby wzmocnić szkliwo.

 

Jak utrzymać efekt wybielania zębów?

Naturalne metody wybielania zębów

Po samym zakończeniu kuracji, jak i w trakcie, warto przez kilka tygodni zastosować białą dietę. Zakłada ona eliminację potraw, napojów i używek, które mają właściwości barwiące. Należy wtedy wybrać żywność neutralną dla zębów, taką jak: nabiał, mięso z kurczaka, ryby czy biały ryż.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top