Dla NiejLipoliza iniekcyjna podbródka – Jak wygląda zabieg? Jego efekty i skuteczność

Lipoliza iniekcyjna podbródka – Jak wygląda zabieg? Jego efekty i skuteczność

Długa, szczupła szyja niczym u baletnicy z jeziora łabędzi, tak mniej więcej wyobrażamy sobie idealny profil twarzy. Jednak kiedy doskwiera nam tzw. podwójny podbródek, spoglądanie w stronę lustra jest bolesne i skutecznie niweczy naszą pewność siebie. Pokonanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w tej okolicy, domowymi metodami jak masaż, czy joga twarzy bywa trudne lub niemalże niemożliwe. Ponieważ u podstaw problemu mogą leżeć genetyczne uwarunkowania, utrwalone wady postawy lub krzywy zgryz i cofnięta żuchwa. Dlatego z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i lipoliza iniekcyjnej podbródka. Na czym polega ten zabieg, czy jest skuteczny? Czy są powody, aby się go obawiać lub jakieś przeciwskazania do jego wykonania? Przeczytasz poniżej.

Spis treści:

Co to jest lipoliza iniekcyjna podbródka? Na czym polega zabieg?

Lipoliza podbródka – Kiedy zobaczę pierwsze rezultaty? Ile zabiegów należy wykonać?

Jakie są ceny lipolizy iniekcyjnej podbródka?

Jakie są korzyści i efekty, które daje lipoliza iniekcyjna podbródka?

Czy zabieg lipolizy podbródka jest bolesny?

Skutki uboczne lipolizy podbródka

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej podbródka?

Pielęgnacja i styl życia, czyli jak utrzymać efekty zabiegu lipolizy podbródka na dłużej

Podwójny podbródek jakie są jego przyczyny? Czy istnieją skuteczne domowe metody zwalczenia go?

Co to jest lipoliza iniekcyjna podbródka? Na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna podbródka to nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej. Który ma na celu zlikwidowanie drugiego podbródka, czyli zgromadzonej tam tkanki tłuszczowej opornej na ćwiczenia i dietę. Lecz nie myl go z liposukcją – chirurgicznym odessaniem tłuszczu. Podczas zabiegu zostaje wykorzystany specjalny preparat na bazie fosfatydylocholiny, nazwanej potocznie lecytyną. Jednak substancja ta to znacznie szersza grupa związków organicznych m.in. jej rdzennym składnikiem jest cholina (witamina B4). Której udział jest niezbędny do prawidłowej produkcji lipidów i współtworzenia błon biologicznych. Naturalnym źródłem choliny jest żółtko jaj oraz soja, która to właśnie zostaje wykorzystana do wyprodukowania ampułek z fosfatydylocholiną.

A więc na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej podbródka? Procedura zakłada obstrzykiwanie wytypowanych partii ciała, w tym przypadku podbródka. Gdzie gromadzi się najwięcej niewygodnej tkanki tłuszczowej. Wstrzyknięty preparat powoduje rozpad komórek tłuszczowych i ich wydalenie w procesie metabolicznym. Natomiast wizyta w gabinecie zazwyczaj trwa od 20 do 40 minut. Warto też zaznaczyć, że cały zabieg musi poprzedzać wywiad z pacjentem, aby wykluczyć możliwe przeciwwskazania, które mogłyby doprowadzić do powikłań. A także wstępna ocena ile tkanki tłuszczowej jest do usunięcia, wyznaczenie obszaru do obstrzykiwania oraz zaplanowanie ile wizyt jest potrzebnych, by pożegnać podwójny podbródek.

Lipoliza podbródka – Kiedy zobaczę pierwsze rezultaty? Ile zabiegów należy wykonać?

Wszystko tak naprawdę zależy od wstępnej oceny lekarza medycyny estetycznej oraz od ilości tłuszczu do usunięcia. W przypadku osób szczupłych i niewielkiego problemu bywa, że wystarczy tylko jedna wizyta. A pierwsze efekty mogą być widoczne nawet po kilku dniach, po zejściu opuchlizny. Natomiast z zasady przyjmuje się, że ten czas to kilka tygodni. Ponieważ, aby w pełni wydalić komórki tłuszczowe, które uległy rozpadowi potrzeba około miesiąca czasu. Niemniej jednak często konieczna jest seria zabiegów lipolizy podbródka, aby osiągnąć zupełny efekt wymodelowanej szyi. Optymalne minimum to 3 wizyty do maksymalnie 6, w kilkutygodniowych odstępach, co 3-6 tygodni.

Jakie są ceny lipolizy iniekcyjnej podbródka?

Ceny wahają się od 200 do 500 złotych, ale jest to często tylko koszt pojedynczej ampułki z preparatem. Znaczenie ma też lokalizacja gabinetu medycyny estetycznej oraz ilość zużytych ampułek podczas zabiegu. Jednak zdecydowanie warto wybierać renomowane punkty, z dobrymi opiniami, w których mamy pewność, że trafimy na specjalistów w swoim fachu. Są zapewne droższe, lecz na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać zawsze nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Jakie są korzyści i efekty, które daje lipoliza iniekcyjna podbródka?

Pierwszy i najważniejszy efekt to pozbycie się problemu podwójnego podbródka i likwidacja od 2 do 5 cm tłuszczu. Inne korzyści, które można uzyskać w wyniku zabiegu lipolizy iniekcyjnej to:

• Wymodelowana i wyszczuplona szyja

• Lepszy profil twarzy

• Stymulacja do zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje ujędrnioną i gładszą w dotyku skórą

• Większe napięcie skóry

• Pobudzone zostaje krążenie, dzięki temu odczuwasz lepsze dotlenienie, nawilżenie i odżywienie obszaru podbródka

• Lepsza kondycja skóry, widoczny efekt odmłodzenia i spowolnienia procesu starzenia.

Czy zabieg lipolizy podbródka jest bolesny?

U części z nas już sama myśl o wstrzykiwaniu igłą jakiejś substancji może budzić strach i wywoływać ciarki na skórze. Ale bez obaw, zabieg jest w pełni bezbolesny. Ponieważ zazwyczaj poprzedza go podanie znieczulenia miejscowego. Więc nie powinniśmy mieć żadnych obiekcji, co więcej lipolizę podbródka musi wykonać lekarz. Dlatego pod okiem doświadczonego specjalisty można czuć się bezpiecznie. W zależności od wstępnej oceny oraz indywidualnych potrzeb, czyli ilości tłuszczu jaką trzeba zlikwidować, lekarz wykona od jednego do kilku nakłuć.

Skutki uboczne lipolizy podbródka

Tuż po zabiegu może pojawić się dyskomfort i wrażliwość skóry na dotyk, lecz nie jest to problem utrudniający normalne funkcjonowanie. Możliwy jest lekki obrzęk i zaczerwienienie w ostrzykiwanym miejscu. Jednak symptomy te powinny dość szybko ustąpić, maksymalnie po 3 dniach. Dodatkowo w miejscu wkłucia igły mogą pojawić się również delikatne krwiaki i zasinienie, lecz to normalna reakcja, która z łatwością się zagoi. W przypadku gdy jakieś niepokojące objawy towarzyszą Ci dłużej niż kilka dni należy udać się na konsultację lekarską.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej podbródka?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej podbródka nie powinien zostać przeprowadzony w poniższych przypadkach:

• Ciąża i karmienie piersią

• Cukrzyca

• Ostre choroby nerek i wątroby lub nowotwór

• Problemy z tarczycą

• Choroby autoimmunologiczne

• Zaburzenia krzepliwości

• Otyłość (wskaźnik BMI powyżej 35) – zabieg u osób z poważną nadwagą będzie po prostu nieskuteczny.

• Gorączka, ostre infekcje lub stan zapalny skóry

• Stałe przyjmowanie aspiryny albo leków przeciwzakrzepowych

• Alergie na składniki preparatu np. jajka lub soję

Pielęgnacja i styl życia, czyli jak utrzymać efekty zabiegu lipolizy podbródka na dłużej

Pielęgnacja to zdecydowany numer jeden w dążeniu do pięknej i jędrnej skóry. Niestety często jest tak, że o ile skrupulatnie dbamy o cerę i codziennie wklepujemy w nią drogie kremy, to już o dekolcie i szyi zapominamy. Warto więc regularnie aplikować kosmetyki również w te wyjątkowo delikatne obszary skóry. Np. z kolagenem i witaminą C, które dodatkowo wesprą naturalnie procesy odmładzające i regenerujące skórę. Oprócz tego warto zainwestować w rollery do twarzy i codziennie wykonywać masaż. Który nie tylko pobudza mikrokrążenie, ale też rozbija obrzękniętą skórę i zapobiega w pewnym stopniu odkładaniu się tłuszczu w rolowanych miejscach.

Styl życia to też istny czynnik w tworzeniu się drugiego podbródka. Nie chodzi tu wyłącznie o złą, niezdrową dietę, która sprzyja przybieraniu na wadze i zwiększonej retencji wody w organizmie. Ale też o przyjmowanie zgarbionej postawy, kiedy pochylamy się nad monitorem komputera lub ekranem telefonu komórkowego. Wygięta w dół broda sprawia, że pod nią tworzy się uwypuklona zmarszczka, która z czasem się utrwala i stopniowo wypełnia tłuszczem. Dlatego na co dzień należy pamiętać, aby pilnować wyprostowanej, prawidłowej pozycji ciała. Dodatkowo np. w pracy często wstawaj od biurka, rozciągaj się lub wykonuj drobne ćwiczenia rozluźniające napięty kark i szyję. Oczywiście korzystne jest również prowadzenie aktywnego trybu życia. Ruch pobudza całe ciało do pracy, poprawia krążenie, zapewnia dobre szamoczecie i odtlenia wszystkie komórki naszego organizmu. Dzięki czemu skóra nabiera jędrności, a zbędna tkanka tłuszczowa szybciej się spala.

Podwójny podbródek jakie są jego przyczyny? Czy istnieją skuteczne domowe metody zwalczenia go?

Kiedy mierzysz się z problemem drugiego podbródka stoisz przed dylematem jak pozbyć się tego niechcianego tłuszczyku. Temat ten jest bardzo podstępny i trudny do zlikwidowania, gdyż nie pójdziesz na siłownie i nie wytrenujesz tej opornej partii ciała. Z kolei restrykcyjna dieta odchudzająca to też mało korzystne rozwiązanie, które odbije się niekorzystnie na kondycji całego organizmu. I nawet jeśli zrzucisz wagę to istnieje ryzyko pojawienia się wiotkiej skóry lub efektu jo-jo. Natomiast metody wykorzystujące pobudzające masaże lub jogę twarzy to sposoby, które nie dadzą natychmiastowych efektów. Wymagają wiele dyscypliny, regularności i znajomości dobrej techniki. Z drugiej strony mogą być także nie do końca skuteczne, bo problem drugiego podbródka jest znacznie głębszy. Może wiązać się z przyjmowanymi lekami np. ze sterydami, wadami postawy, zgarbioną szyją, wadą zgryzu, złym ułożenie języka w pozycji spoczynkowej lub z uwarunkowaniami genetycznymi. A więc bywa, że ten defekt urodowy dotyczy również szczupłych osób. Bodźcem jest też oczywiście otyłość, niezdrowy styl życia i zła dieta zasobna w cukier i sól, która prowadzi do zatrzymania wody w organicznie. W związku z czym pojawia się opuchlizna i obrzęk tkanek. Dlatego często decyzja o sięgnięciu po rozwiązania jakie oferuje medycyna estetyczna jest trafnym wyborem. Skuteczność, stosunkowo szybkie efekty, nieinwazyjność i brak okresu rekonwalescencji to zalety, które przyciągają do przeprowadzenia zabiegu lipolizy iniekcyjnej.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top