DietyJak przyspieszyć metabolizm i utrzymać go w ryzach?

Jak przyspieszyć metabolizm i utrzymać go w ryzach?

s

1. Zacznij od… śniadania

Zawsze jedz śniadanie - metabolizmNie tylko dzień, ale też Twój metabolizm i pracę nad nim. Dzień, jak budowla, powinien mieć solidne fundamenty, a tym fundamentem jest pożywne śniadanie. Dajesz swojemu organizmowi sygnał, że czas zacząć działać. Nie wymagasz od pojazdu, żeby jechał bez paliwa. Twoje ciało jest jak Twój pojazd, do którego niezbyt łatwo jest zdobyć części zamienne. Zaopatrz się więc w dobre paliwo i wkrocz w dzień z niesamowitą energią!

2. Pij wodę

Woda nie tylko gasi pragnienie, ale też oczyszcza Twój organizm z toksyn. A to tylko początek dobroczynnych działań spowodowanych piciem przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Więcej napisaliśmy o tym tutaj: https://bodyempire.pl/zdrowie/woda-napoj-bogow/

3. Jedz regularnie

Wyobraź sobie, że żyjesz w czasach, kiedy nie ma sztućców. A właściwie jeszcze wcześniej. Jedzenie masz tylko wtedy, kiedy razem z drużyną coś upolujecie. Może zjesz coś jutro, może za tydzień. Szaleństwo, co? Ale Twój organizm już zadbał o to, żebyś dotrwał do następnego posiłku. Wie, że nie może liczyć, że dostarczysz mu pożywienie wtedy, kiedy tego potrzebuje. Zrobił więc zapasy energii w postaci tłuszczu. Złośliwy? Wcale nie, po prostu zapewnia Ci przetwanie. Jeśli nie jesz regularnie, organizm musi rozłożyć spożytą energię i składniki odżywcze na dłuższy okres.

4. Nie pomijaj węglowodanów

Nie pomijaj węglowodanówWęglowodany to zło. Na pewno to słyszałeś. To trochę tak, jakby powiedzieć, że ręka to zło. Węglowodany są nieodłączną częścią spożywanych przez nas zdrowych produktów i mają swoje zastosowanie. Jasne, jak ze wszystkim innym, z węglowodanami też nie należy przesadzać. Ale jeśli pozbędziemy się ich na dłużej, możemy spowodować kolejne zaburzenia przemiany materii. To samo tyczy się zminimalizowania ilości spożywanych tłuszczy. Dobrych tłuszczy. Umiar i zbilansowana dieta są podstawą zachowania prawidłowego tempa metabolizmu.

5. Zadbaj o czystość organizmu

Na pewno zauważyłeś, że kiedy prowadzisz zdrową dietę, organizm zaczyna się regulować. Ale wystarczy jeden lub dwa „skoki w bok” i czujesz nieprzyjemny ucisk w żołądku, a na skórze pojawiają się drobne niedoskonałości. To bardzo wyraźny sygnał, że Twój organizm nie toleruje tego, co właśnie spożyłeś i przekierowuje swoje siły na walkę z ‘wrogiem’. Postaraj się pić wtedy więcej wody, żeby szybciej pozbyć się niechcianych ‘zanieczyszczeń’.

6. Doprawiaj jak szef kuchni

Doprawiaj jak szef kuchniStoisz przy kuchence. Jak pachnie! Przełykasz ślinę, jeszcze tylko chwilę i będzie gotowe. Sprawdzasz smak i… czegoś brakuje. Odruchowo sięgasz po sól, w końcu była kiedyś cenną walutą!
Jeśli doprawiasz wszystko solą, i to w dużych ilościach, skazujesz się na magazynowanie wody w organizmie. A doprawiać można naprawdę wieloma przyprawami. Otwórz się na nowe doznania smakowe. Dodaj ostre papryczki chilli, a zawarta w nich kapsaicyna, która rozrusza Twój układ pokarmowy, wpłynie też na zmniejszenie apetytu. Kurkuma, oprócz nadania rozkosznie żółtego koloru, działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Dodając cynamonu nadajesz potrawie niezapomnianego zapachu, a dodatkowo wpływasz na ustabilizowanie poziomu glukozy we krwi. Poza tym cynamon i imbir mają właściwości rozgrzewające, co dodatkowo nakręca Twój metabolizm. Przypraw i ziół jest o wiele, wiele więcej, dlatego jeśli masz odrobinę czasu, poświęć ją na przestudiowanie ich zastosowań.

7. Rozruszaj metabolizm…

ruszając ciałem! Każdy ruch (każdy!) jest wartościowy i przyczynia się do przyspieszenia tempa metabolizmu. Nie wiesz jak zacząć? Możesz zajrzeć tutaj – krótka i prosta instrukcja o tym, jak zacząć biegać.
Nie wiesz na co się zdecydować? Ten artykuł (trening siłowy czy cardio) może pomóc Ci rozwiać wątpliwości.

Naturalny spalacz – włącz tryb turbo

spalacz tłuszczu body fat burnerJeśli udało Ci się wprowadzić wszystkie nawyki wymienione wyżej – gratuluję! Jesteś na najlepszej drodze do przyspieszenia i uregulowania metabolizmu. Możesz zrobić coś jeszcze? Jasne! Spalacz Body Fat Burner wspomaga metabolizm poprzez stymulację spalania tłuszczów. Jeśli potrzebujesz wsparcia, znajdziesz je u nas. Wszystkie składniki zawarte w spalaczu są wymienione tutaj (spalacz tłuszczu body fat burner).

Pamiętaj, że jeśli chcesz przyspieszyć metabolizm na stałe, Twoja zmiana stylu życia i odżywiania powinna być długofalowa (a nie tylko do pierwszych efektów). Metabolizm możesz przyspieszyć, ale też spowolnić, dlatego pamiętaj o tym podczas dokonywania codziennych decyzji.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top