LifestyleTrendy w manicure i wzory paznokci na wiosnę/lato 2022

Trendy w manicure i wzory paznokci na wiosnę/lato 2022

Trendy w manicure

Twój manicure nie musi być nudny i jednokolorowy. Nawet domowymi sposobami jesteś w stanie uzyskać ciekawe efekty. Pożegnaj się ze smutnymi wspomnieniami 2021 roku i wejdź w nowy sezon z ożywczymi pastelami na paznokciach. W sezonie wiosna/lato 2022 popularne będą błyszczące zdobienia oraz abstrakcyjne wzory łączące wiele kolorów. Poznaj trendy w manicure na ten sezon z Body Empire.

 

Trendy w manicure

Trendy w manicure – spis treści:

 1. Kolorowy french
 2. Abstrakcyjne wzory
 3. Geometryczne wzory
 4. Brokatowy pyłek
 5. Błyszczące ozdoby
 6. Dwukolorowe paznokcie
 7. Błyszczące srebrne akcenty
 8. Paznokcie jak marmur
 9. Paznokcie w szachownicę
 10. Panterka
 11. Panterka w neonowy kolorach
 12. Zwierzęcy wzór

Trendy w manicure – sezon wiosna/lato 2022:

 
Kolorowy french 

Trendy w manicure

Jest to nowoczesna wersja klasycznego frencha. Jednak, zamiast białej linii na końcu do tego manicure wykorzystaj kolorowy lakier. Lakier bazowy powinien być w neutralnym kolorze nude, beżu lub szarym. Z kolei do wykonania cienkiej linii możesz wybrać jasne, żywe lub pastelowe kolory.

 
Abstrakcyjne wzory 

Trendy w manicure

Zapomnij o symetrii i prostych kształtach. Weź dwa kolory – lub więcej – i zacznij od koloru bazowego w odcieniu nude lub beżu. Następnie drugim kolorem spróbuj poprowadzić przez 1/3 paznokcia lekko pofalowaną linię. Następnie użyj kolejnego koloru. Poszukaj inspiracji na Instagramie #abstractnails. Niektóre propozycje wyglądają z pozoru na nierealne do wykonania – lecz praktyka czyni mistrza. Ciekawą opcją jest połączenie kilku pastelowych kolorów i dodatkowo ozdobienie ich złotym lub srebrnym akcentem.

 
Geometryczne wzory

Trendy w manicure

Takim wzorem ozdobić możesz wszystkie paznokcie lub wybrane. Wzory – kształtem mogą przypominać trójkąty, kwadraty, romby lub proste kreski. Geometryczny manicure może z początku wydawać się skomplikowany. Jednak wystarczą tylko 2 kolory i taśma klejąca. Zacznij od pomalowania paznokci na jeden kolor. Kiedy wyschnie naklej dwa paski taśmy, nachodzące na siebie pod kątem. Teraz nanieś drugi kolor.

 
Brokatowy pyłek

Trendy w manicure

Ten manicure jest całkiem prosty do wykonania. W pierwszym kroku pomaluj paznokcie na wybrany przez siebie kolor lub bazą czy odżywką. Drugi krok to pokrycie ich top coatem z drobinkami brokatu. W sklepach znajdziesz także lakiery z drobinkami w różnych kolorach.

 
Błyszczące ozdoby

Trendy w manicure

W sezonie wiosna/lato 2022 efektywnie będą wyglądać błyszczące dodatki: kryształki, koraliki, perełki, dżety, cyrkonie. Możesz ozdobić tak  jeden paznokieć lub wszystkie.

 
Dwukolorowe paznokcie

Trendy w manicure

Ciekawym rozwiązaniem jest też łączenie dwóch kolorów. Na początku pokryj paznokcie jednym lakierem, następnie, gdy wyschną, użyj taśmy bezbarwnej. Naklej ją w połowie paznokcia w pionie, poziomie lub po skosie i pomaluj drugim kolorem. W końcu odklej taśmę i wykończ całość top coatem dla wyrównania i blasku.

Sprawdzą się pastelowe połączenia kolorów np. koral plus róż lub sky blue i mięta. Natomiast bardziej ożywczą kompozycje uzyskasz, dopasowując żółty z szarym. 

 
Błyszczące srebrne akcenty

Trendy w manicure

Metaliczny srebrny był z jednym z popularnych kolorów na pokazach wiosna/lato 2021. Taki element możesz też z łatwością wprowadzić w manicure. Wystarczy, że pokryjesz nim np. jeden wybrany paznokieć albo wykonasz pionowe lub poziome kreski na kilku paznokciach. Taki wyrazisty akcent na kilku paznokciach ożywi manicure.

 
Paznokcie jak marmur

Trendy w manicure

Paznokcie wyglądem imitują popękaną strukturę marmuru. Modne połączenie kolorów to szary i biały lub stonowane pastele. Do uzyskania takiego efektu użyj naklejek do paznokci.

 
Paznokcie w szachownicę

Trendy w manicure

Po ogromnym sukcesie serialu The Queen’s Gambit szachy na nowo stały się międzynarodową sensacją. Motyw szachownicy pojawił się na nowo w modzie i coraz częściej pojawia się na paznokciach.

 
Panterka

Trendy w manicure

Do wykonania takiego zwierzęcego motywu potrzebne są 3 kolory: beżowy, brązowy i czarny. Pomaluj paznokcie beżową bazą, następnie brązem namaluj nieregularne, wystrzępione kształty. Następnie użyj czarnego lakieru z cienkim pędzelkiem lub weź wykałaczkę i wykonaj otoczki wokół brązowych plamek. Nie przejmuj się, jak coś nie wyjdzie, taki kontur powinien być nierówny i niedokładny. Tak ozdobić możesz jeden lub dwa wybrane paznokcie, a pozostałe pomaluj na brązowo lub beżowo.

 
Panterka w neonowy kolorach

Trendy w manicure

Pomaluj paznokcie neutralnym bladym różem, a same otoczki imitujące panterkę wykonaj żywymi, pastelowymi kolorami. Fajny efekt uzyskasz, jeśli każdy paznokieć będzie różny, np. żółty, zielony, niebieski, czerwony, różowy.

 

 
Zwierzęcy wzór

Trendy w manicure

Nie tylko panterka, pojawił się też nowy trend, czyli wzory w kształcie krowich łat lub pasków zebry. Możesz zaszaleć z kolorem i stworzyć fantazyjny, abstrakcyjny motyw.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top