Dla NiejLipoliza iniekcyjna brzucha – wszystko o zabiegu efekty, korzyści, przeciwwskazania

Lipoliza iniekcyjna brzucha – wszystko o zabiegu efekty, korzyści, przeciwwskazania

Każdy z nas to zna, gdy po kuracji odchudzającej waga spada, jednak nadal pozostają z nami fałdki tłuszczu w różnych częściach ciał. Szczególnie na brzuchu, czyli tzw. boczki lub oponka. Które nawet prowadząc aktywny tryb życia są trudne do zlikwidowania. Niestety często bywa tak, że górę biorą nasze indywidualne predyspozycje, związane z genetyką. Więc nadmiar niespożytkowanej energii zamiast rozkładać się równomiernie po całym ciele, uwydatnia się na udach, biodrach, pupie, bądź właśnie na brzuszku. W takim razie czy jest na to jakaś skuteczna rada? Tak. W łatwy i dość szybki sposób można pozbyć się nadmiaru tłuszczyku z wybranej partii ciała korzystając z lipolizy iniekcyjnej. Jak więc dokładnie wygląda ten zabieg medycyny estetycznej?’

Spis treści:

Czym jest zabieg medycyny estetycznej lipoliza iniekcyjna?

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Dla kogo dedykowany jest zabieg lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna brzucha – Kiedy będą widoczne pierwsze efekty?

Jakie są dodatkowe korzyści z przeprowadzenia zabiegu lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Lipoliza iniekcyjna brzucha – Skutki uboczne

Pielęgnacja po zabiegu lipoliza iniekcyjna brzucha  – Jakie są zalecenia?

Jaka jest cena lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Jakie są przeciwwskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej?

Czy warto zdecydować się na zabieg lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Czym jest zabieg medycyny estetycznej – lipoliza iniekcyjna?

Zanim przejdziemy dalej warto dowiedzieć się na czym polega tak właściwe lipoliza iniekcyjna. Sama nazwa brzmi nieco strasznie dla osób, które nie interesują się kosmetologią lub medycyną estetyczną. Pierwsze ich skojarzenie to wizja liposukcji i mechanicznego odessania tkanki tłuszczowej za pomocą ostrego narzędzia. A to błąd, bo lipoliza iniekcyjna to skrajnie odmienna, niemalże nieinwazyjna procedura. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły substancji, która rozpuści nadmiar tkanki tłuszczowej. Lekarz medycyny estetycznej w zależności od ilości tłuszczu do zredukowania dokonuje od jednego do kilku delikatnych wkłuć. Które mogą być podane pod znieczuleniem miejscowy. Lecz nie zawsze jest to konieczne, bo składnik o działaniu anestetycznym jest zawczasu dodany do wstrzykiwanego preparatu. Sam ból może pojawić się dopiero po zabiegu i jest związany z powstającym obrzękiem. Który maksymalnie po 3 dniach powinien zniknąć naturalnie. Lipolizę iniekcyjną od innych wyszczuplających zabiegów chirurgicznych odróżnia też to, że nie wiąże się z tak dużym ryzykiem jak np. po liposukcji. Ani nie wymaga okresu rekonwalescencji, więc praktycznie od razu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna pozwala wyszczuplić i wymodelować sylwetkę lub wybrane partie ciała. Np. brzuch, pupę, biodra, uda, bryczesy, ramiona, kolana, byczy kark lub wałeczki na plecach. Ale sprawdza się też idealnie na drobnych obszarach twarzy, pomagając zlikwidować worki pod oczami, podwójny podbródek lub „chomiki” na twarzy (czyli opadającą zmarszczkę tłuszczu na policzkach). A więc wszędzie tam gdzie gromadzi się nadmiar trudnej do zlikwidowania tkanki tłuszczowej. Która jest wyjątkowo oporna na tradycyjne metody utraty wagi, jak dieta i intensywne ćwiczenia. Podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych. Których rozerwane resztki następnie trafiają do wątroby i tam w wyniku procesów metabolicznych są wydalane z organizmu. Zazwyczaj wykorzystuje się ampułki z fosfatydylocholiną lub deoksycholanem sodu. Substancje te są wstrzykiwane pod skórę ultracienką igłą, specjalnie przeznaczoną do tego zabiegu. Dlatego moment ukłucia jest niemalże niezauważalny i nie pozostawia on żadnych ran. Natomiast łączny czas wizyty w gabinecie to od 30 do 50 minut.

Dla kogo jest dedykowany zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna jest kierowana do osób z lekką nadwagą lub szczupłych. Które pomimo właściwej wagi mierzą się z problemem gromadzenia się nadmiaru tłuszczu w newralgicznych miejscach lub odznaczających się fałdek trudnych do spalenia za pomocą klasycznych ćwiczeń. Trzeba też zaznaczyć, że lipoliza iniekcyjna, to nie metoda odchudzająca. Zabieg ma za zadanie wymodelować sylwetkę i usunąć lokalne zgrubienia na skórze. Dlatego u osób otyłych jego przeprowadzenie mijałoby się z celem i nie przyniosło pożądanych efektów. Gdyż podczas zabiegu specjalista skupia się tylko na jednej partii ciała, wstrzykując od 1 do maksymalnie 3 (lub wyjątkowo 5) ampułek z preparatem. A więc u osób z poważną nadwagą byłoby to po prostu niewystarczające. A ostrzykiwanie kilku części ciała na jednej wizycie jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa.

Lipoliza iniekcyjna brzucha – Kiedy będą widoczne pierwsze efekty?

Lipoliza iniekcyjna jest uznawana za bardzo innowacyjną i skuteczną metodę wyszczuplającą ciało. Jednak z drugiej strony nie spodziewaj się ekspresowych rezultatów. Cały cykl – od rozpuszczenia komórek tłuszczowych do ich wydalenia z organizmu – wymaga minimum 3 tygodni. Często też specjalista medycyny estetycznej może zalecić nam kilka serii zabiegów, powtarzanych co kilka tygodni. Ponieważ brzuch to bardzo rozległy obszar ciała, tłuszcz może gromadzić się w całym obwodzie, wokół pępka lub nad biodrami. Więc aby osiągnąć w pełni skuteczne i pożądane przez nas efekty utarty kilku centymetrów w obwodzie. Warto jest skorzystać z pakietu zabiegów i trwale pożegnać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jakie są dodatkowe korzyści z przeprowadzenia zabiegu lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Pierwszy i najważniejszy rezultat lipolizy iniekcyjnej to redukcja tkanki tuszowej. Można pozbyć się nawet 4-5 centymetrów w obwodzie brzucha. Lecz korzyści które idą za zabiegiem jest znacznie więcej, są to m.in.:

Wygładzona, bardziej jędrna skóra

Pozbycie się cellulitu 

Poprawa mikrokrążenia – która prowadzi do lepszego dotlenienia tkanki podskórnej. Dzięki czemu ryzyko ponownego pojawienia się cellulitu jest ograniczone, a skóra jest bardziej odżywiona, nawilżona oraz miękka i aksamitna w dotyku.

Zmniejszenie lub całkowita likwidacja nieestetycznej fałdki tłuszczu

Pobudzona zostaje synteza kolagenu i elastyny

Lepsza kondycja skóry

Satysfakcja z własnego wyglądu – lepsze samopoczucie i większa samoakceptacja.

Lipoliza iniekcyjna brzucha – Skutki uboczne

Normalną reakcją naszego organizmu na przeprowadzony zabieg lipolizy jest bolesność i lekki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Objawy te nie powinny być zbyt uciążliwe i maksymalnie po 3 dniach ustąpią samoistnie. Natomiast reakcja na wprowadzoną substancję jest bardzo indywidualną kwestią, lecz w większości przypadków są to skutki uboczne o łagodnym charakterze. Po zabiegu miejsce ukłucia może być zaczerwienione i opuchnięte. Bywa także, że mogą pojawić się zasinienia na skórze, które znikną po ok. 2 tygodniach.

Pielęgnacja po zabiegu lipoliza iniekcyjna brzucha  – Jakie są zalecenia?

Dobrze jest dzień po zabiegu lipolizy iniekcyjnej udać się na drenaż limfatyczny. Taki specjalistyczny masaż dobrze wpływa na pobudzenie krążenia (limfy) i płynów tkankowych. Dlatego przyśpieszy i usprawni transport resztek rozbitych komórek tłuszczowych do wątroby. Co więcej drenaż limfatyczny zmniejsza obrzęk oraz pomaga uniknąć sytuacji pojawienia się twardych grudek pod skórą. Lecz ryzyko powstania takich torbieli, czy zgrubień jest raczej rzadkie, wynika ze złej pielęgnacji oraz braku opieki ze strony specjalisty, który dokonał zabiegu.

Nie mniej jednak nie można zapominać, że o prowadzaniu zdrowej, zbilansowanej diety oraz aktywnego stylu życia. Sam zabieg lipolizy iniekcyjnej nie jest metodą na skróty. Więc, aby nie zaprzepaścić jego efektów nie można odpuszczać sobie codziennej pielęgnacji skóry, ćwiczeń i diety bogatej w cenne składniki odżywcze.

Jaka jest cena lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Cena jednego zabiegu to koszt średnio 800zł. Przy czym trzeba mieć świadomość, że do wykonania lipolizy brzucha wymagane jest użycie kliku ampułek z preparatem. Koszt 1szt. to minimum 200zł do nawet 500zł. Więc końcowa cena może się różnić w zależności od zastosowanego preparatu, lokalizacji lub renomy i jakości usług świadczonych w danym gabinecie medycyny estetycznej.   

Jakie są przeciwwskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej?

W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej zabieg jest zawsze poprzedzony dokładnym wywiadem z pacjentem. Podczas rozmowy oprócz krótkiego objaśnienia na czym będzie polegać lipoliza iniekcyjna i określeniu naszych potrzeb, czyli konkretnego miejsca, które będzie ostrzykiwanie. Lekarz medycyny estetycznej powinien ustalić czy nie ma jakiś przeciwskazań stojących na drodze do przeprowadzenia zbiegu.

Czynniki, które wykluczają wykonanie lipolizy iniekcyjnej to:

choroby wątroby oraz nerek – jest to istotne z tego względu, iż te dwa narządy uczestniczą w procesie metabolicznym i późniejszym wydalaniu rozpuszczonych resztek komórek tłuszczowych. Więc muszą być one w pełni sprawne.

zaburzeniami krzepnięcia krwi – u osób z tą dolegliwością zabieg mógłby wywołać niepożądane reakcje.

niewydolność układu krążenia

znaczna nadwaga

alergia na składniki preparatu – może to być np. soja lub jaja

ciąża oraz okres karmienia piersią

stany zapalne – np. skóry, wirusowe, bakteryjne oraz grzybiczne.

inne choroby nowotwór, padaczka, cukrzyca, zaburzenia immunologiczne.

Czy warto zdecydować się na zabieg lipolizy iniekcyjnej brzucha?

Zdecydowanie tak. Kiedy tradycyjne metody utraty nadmiaru tkanki tuszowej zawodzą, a my nie chcemy sięgać po ostateczne i drastyczne rozwiązania chirurgiczne. Dobrą drogą jest skorzystanie ze specjalistycznych usług, które oferuje medycyna estetyczna. Lipoliza iniekcyjna to bardzo skuteczny zabieg, pozwalający wymodelować sylwetkę, usuwając wyjątkowo trudne do zlikwidowania komórki tłuszczowe. Argumentami na korzyść jest jej nieinwazyjność, dość szybkie i zadowalające rezultaty oraz niewielkie ryzyko powikłań. A także brak okresu rekonwalescencji, który byłby wymagamy przy chirurgicznych rozwiązaniach.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top