Kolagen naturalnyKolagen Naturalny – Body Empire®

Kolagen Naturalny – Body Empire®

napięta skóra kolagen

Firmy kosmetyczne od wielu lat poszukują metod uzyskania skutecznej formuły kolagenu. Główny cel, to odkrycie formy kolagenu aktywnego biologicznie, który może łatwo przenikać przez naskórek pełniący barierę ochronną ludzkiej skóry. Kolagenu, który potrafi odbudowywać strukturę sieci białek odpowiedzialnych za zwiększenie szczelności skóry. W poszukiwaniu najlepszego kolagenu

Ogromne środki finansowe przeznaczone na badania w zakresie inżynierii biotechnologicznej sprawiły, że słowo „kolagen” oznacza dzisiaj o wiele więcej niż tylko substancja wykorzystywana do iniekcji przeciw-zmarszczkowych czy peptyd uzyskiwany z cielęcych szyi, którego hydrolizaty są dodawane do różnych mikstur i kremów.

Wyniki badań przeprowadzonych na kolagenie bydlęcym ukazały jego niedoskonałości. Taka forma kolagenu niestety nie tylko nie jest zdolna dotrzeć do głębszych warstw skóry. Ponadto podejrzewa się, że kolagen bydlęcy może stanowić nośnik dla prionów BSE. Stało się to przyczyną odstąpienia świata kosmetologii od stosowania w produktach kolagenu bydlęcego.

 

Nowa formuła kolagenu

Kolagen Body EmpireNiemniej jednak w ciągu ostatnich kilku lat, kolagen powoli powraca do łask. Dzięki stałym postępom w kosmetologii dziś wiemy, że kolagen jest jednym z najważniejszych białek ludzkiego organizmu pomocnym w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Dziś słowo kolagen stało się niezwykle istotnym narzędziem marketingowym. Nic dziwnego skoro białko to jest odpowiedzialne za najważniejsze atrybuty naszego życia, takie jak: zdrowie, młodość i piękno. Po raz pierwszy w historii współczesnej kosmetologii i dermo-kosmetologii mamy dostęp do kolagenu, który jest w pełni niezawodny i niezwykle skuteczny.

Nowy rodzaj kolagenu został uzyskany w Polsce i wykazuje zupełnie nową jakość w porównaniu do poprzedników na rynku. Omawiany kolagen, który możesz znaleźć w ofercie kosmetyków Body Empire® jest hydratem (roztworem wodnym) najwyższej jakości kolagenu rybiego. Geniusz tego wynalazku polega na uchwyceniu wyjątkowego momentu, w którym helisy białka „przeskakują” z organizmu dawcy do roztworu. W rezultacie na długo po tym jak pozostała „część” ryby znika, potrójne przetchlinki kolagenowe są dobrze i szczelnie zabezpieczone w szklanym słoju. Na dodatek przez cały czas pozostają tak świeże i żywe, jak w dniu, w którym złowiono ryby.

 

Jak ważny dla człowieka jest kolagen?

Kolagen jest najważniejszym białkiem organizmu ludzkiego. Stanowi on około 30% całkowitej masy białka w ludzkim ciele. Ponadto jest on odpowiedzialny za utrzymanie elastyczności, jędrności i odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry, a także za ciągłą odnowę jej komórek. Kondycja większości naszych narządów wewnętrznych, odporność na choroby, czy oczekiwana długość życia, wszystko to zależy od jakości kolagenu w naszym ciele.

Jest on głównym składnikiem włókna skóry, ścięgna, chrząstki, zębów i naczyń. Kolagen jest obecny w całym organizmie człowieka i pełni on funkcję materiału wiążącego wszystkie komórki. Bierze udział w funkcjach życiowych niemal wszystkich układów, narządów i tkanek. Organizm ludzki wraz z wiekiem traci zdolność do odzyskania utraconego kolagenu, co skutkuje widocznym pogorszeniem stanu naszej skóry.

Brak kolagenu Niedobór kolagenu prowadzi do następujących zmian:

  • Suchość skóry
  • Przebarwienia
  • Cellulit
  • Zmarszczki
  • Matowe włosy i paznokcie
  • Utrata elastyczności skóry
  • Utrata jędrności skóry
  • Skóra traci swój naturalny połysk.

 

Dlaczego inne metody produkcji kolagenu zawiodły?

Jedną z metod na spowolnienie procesu starzenia się skóry spowodowanego niedoborem kolagenu, jest dostarczenie go z innego źródła (zewnętrznego). Próby stosowania w pierwszej kolejności syntetycznego i później bydlęcego kolagenu w kosmetyce i implantologii nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Powodem tego był fakt, iż nigdy wcześniej nie uzyskano aktywnego biologicznie kolagenu składającego się z takich samych łańcuchów aminokwasowych jak w organizmie człowieka.

Idea hydratacji kolagenu rybiego pozwala na zachowanie potrójnej helisy tego białka (zazwyczaj występującego jedynie w żywych organizmach). Wynalazek ten został uznany za jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie biologii XX wieku. Zdaniem wielu naukowców jest to jedno z najbardziej znaczących odkryć w dziedzinie kosmetologii i biotechnologii. Produkty rozpadu trzeciorzędowego kolagenu rybiego, przenikają zewnątrzkomórkową matrycę skóry, poprzez stymulację fibroblastów do zwiększenia syntezy kolagenu systemowego.

 

Body Empire® BioActive Collagen

Body Empire® BioActive Collagen to w pełni naturalny, bioaktywny żel kolagenowy, który przeznaczony jest do stosowania na skórę twarzy, wokół oczu, skórę szyi oraz dekoltu.

Produkt ten jest szczególnie przydatny dla osób o skórze dojrzałej, suchej bądź wrażliwej – został opracowany z myślą zarówno o prywatnych użytkownikach jak i salonach kosmetycznych.

Bioaktywny kolagen o konsystencji żelu stanowi prawdziwą rewolucję w kwestii naprawy i regeneracji skóry. Preparat bioaktywnego kolagenu od Body Empire® powstaje jako rezultat zaawansowanego technologicznie procesu, podczas którego pozyskana z ryby substancja odseparowywana jest jako potrójna helisa białkowa, dzięki to której produkt wykazuje swoją bioaktywność.

Stopień bioaktywności czystego kolagenu
w preparacie BioActive Collagen osiąga bezprecedensowy wynik 95%, co umiejscawia ten kosmetyk wśród najskuteczniejszych suplementów i żeli kolagenowych.

Jedwabiście miękka i przyjemna w dotyku konsystencja BioActive Collagen została osiągnięta dzięki starannemu doborowi właściwych składników, a mianowicie odpowiednio nasyconych kwasów omega-3, gwarantujących preparatowi bardzo delikatną i przyjemną teksturę.

Specjalny gatunek ryb, z których pozyskiwany jest kolagen do naszych kosmetyków, hodowany jest w hodowlach spełniających najwyższe wymogi czystości.

Możesz mieć absolutną pewność, że nasz produkt nie zawiera żadnych konserwantów,

sztucznych barwników ani substancji zapachowych.

Body Empire® BioActive Collagen posiada datę ważności jeden rok od daty wyprodukowania, co jest charakterystyczne dla naturalnych produktów bez zawartości sztucznych dodatków.

 

Korzyści płynące ze stosowania kolagenu

napięta skóra kolagen

Jeśli zależy Ci na wygładzeniu skóry, zmniejszeniu istniejących zmarszczek, chcesz skutecznie spłycić blizny oraz inne skazy na skórze, a także zregenerować i odżywić swoją skórę zastosuj profesjonalny BioActive Collagen, którego struktura białkowa jest dokładnie taka sama jak w Twoim kolagenie ustrojowym. Body Empire® BioActive Collagen oprócz regeneracji i przywracania elastyczności poprzez penetrację do jej najgłębszych warstw, zmiękcza skórę i poprawia jej koloryt. Zastosowanie produktu na skórze wokół oczu zapewni także redukcję zmarszczek oraz wyeliminuje „worki” pod oczami. Osiągnięcie efektu przeciw-zmarszczkowego, zapewnianego przez BioActive Collagen, jest możliwe dzięki pobudzaniu skóry do optymalnego przyrostu tkanki w regionie występowania zmarszczek. Stosowanie naszego BioActive Collagen pozwala też na skuteczniejsze zwalczanie różnych dolegliwości skórnych, takich jak trądzik pospolity lub trądzik różowaty.

Lista korzyści wynikających ze stosowania preparatu BioActive Collagen

jest bardzo długa i nie sposób przedstawić jej w całości.

Najważniejsze to: wygładzenie i poprawa pigmentacji, spowolnienie procesów starzenia się skóry poprzez jej ujędrnienie i nawilżenie, zmiękczenie krawędzi starych blizn i wygładzenie nowo powstałych, poprawa krążenia (szczególnie zalecane dla alergików), zapobieganie powstawaniu defektów skóry takich jak rozstępy i cellulit, doskonałe ujędrnianie biustu, likwidowanie obrzęków, eliminowanie skutków otarć i oparzeń, ukąszeń i użądleń owadów, zmniejszanie stanu zapalnego skóry, regeneracja skóry po oparzeniach słonecznych, zapobieganie rozszerzania się naczyń włosowatych i powstawaniu teleangiektazji. BioActive Collagen pochodzenia rybiego stanowi też doskonałą formę profilaktyki przeciw czerniakom – najbardziej złośliwej formie raka skóry.

Powód, dla którego BioActive Collagen posiada tak wysoką skuteczność jest dość łatwy do wytłumaczenia – preparat składa się z kolagenu, który jest identyczny w swojej strukturze jak kolagen w ludzkim organizmie. Substancja ta perfekcyjnie suplementuje wszelkie braki kolagenu w skórze, a także stymuluje fibroblasty w komórkach do zwiększonej produkcji kolagenu ustrojowego.

Body Empire® prezentuje BioActive Collagen, który pozyskiwany jest w pełni z bioaktywnego kolagenu rybiego. Bardzo wysoka koncentracja żelu kolagenowego (95%) pozwoli osiągnąć najlepsze efekty w terapii kolagenowej.

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top