PoradyJak wybrać idealne jeansy?

Jak wybrać idealne jeansy?

Jak wybrać idealne jeansy

Jeansy to ponadczasowy, klasyczny oraz modny element ubioru, który powinien znaleźć się w każdej garderobie. Możesz z łatwością dopasować je do eleganckiego outfitu do pracy razem z koszulą, jak i do luźnej stylizacji na co dzień z kurtką czy z topem. To dobra inwestycja! Możesz je nawet schować na dno szafy na 2 lata, a i tak po tym czasie one nadal nie wyjdą z mody. Jednak, jak wybrać idealne jeansy?

Jak wybrać idealne jeansy?

 

Krótka historia jeansów

Jeansy zostały zaprojektowane w XIX wieku z myślą o górnikach i farmerach jako wytrzymała odzież robocza. Z czasem wkradły się do kinematografii, w latach 30. XX wieku zaczęto tak ubierać kowboi w westernach. W kolejnych latach, za sprawą Hollywoodzkich produkcji
z Marlonem Brando czy Jamesem Deanem zdobyły szeroką popularność wśród młodzieży. Jeansy stały się buntowniczym elementem ubioru, podkreślającym atrakcyjny wygląd, a zarazem były wygodne i funkcjonalne. Pomimo upływu lat i przemijających trendów, klasyczny model jeansów stworzony przez Leviego Straussa założyciela firmy Levi Strauss & Co. przetrwał do dziś.

 

Jak wybrać idealne jeansy, które pasują do Twoich kształtów ciała?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć – zanim odpowiesz na pytanie: jak wybrać idealne jeansy – to jaki masz typ sylwetki. Pomoże Ci to dopasować odpowiedni model dla Twojej figury. Możemy wymienić 5 podstawowych typów sylwetek:

 

  • Klepsydra – masz dobre proporcje ciała z widocznym wcięciem w talii. Większość modeli spodni będzie Ci pasować, niezależnie czy wybierzesz te z wysokim, średnim, czy niskim stanem. Idealne będą modele: proste, rurki lub dzwony.

 

  • Gruszka – masz biodra i uda o wiele szersze w porównaniu do wąskich ramion. Dlatego wybieraj jeansy z wysokim lub średnim stanem, które dobrze zakryją całe biodra i podkreślą ich krągły kształt. Odpowiednie będą modele: proste, boyfriend, dzwony oraz lekko zwężane (ale nie rurki).

 

  • Jabłko – masz sylwetkę z szerokimi biodrami i obfitym biustem, ale bez widocznej tali, a nogi są zazwyczaj szczupłe. Zwracaj uwagę na spodnie z wysokim i średnim stanem, które obejmą biodra. Dobrze na Tobie będą wyglądały modele proste, boodcut i dzwony.

 

  • Odwrócony trójkąt – masz szerokie ramiona, ale za to wąskie biodra. Doskonale sprawdza się jeansy z wysokim stanem, które podkreślą talię. Postaw na modele mom fit lub rozkloszowane nogawki i dzwony. Możesz też wybierać jeansy z jasnymi przetarciami na pupie i z przodu na udach (przetarcia optycznie powiększa biodra).

 

  • Prostokąt – masz szczupłą sylwetkę, bez wyraźnych bioder, pupy i biustu. Dobre będą spodnie z wysokim stanem, przewiązane w pasie podkreślą biodra i pupę oraz zaznaczą wcięcie w talii. Unikaj za luźnych spodni oraz bardzo obcisłych w ciemnych kolorach, które dodatkowo jeszcze bardziej Cię wyszczuplą.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie jeansów?

Jak wybrać idealne jeansy?

  1. Jeansy z wysokim lub średnim stanem

Idealnym typem sylwetki jest klepsydra i większość osób dąży do uzyskania takiego optycznego efektu, który zaznaczy wcięcie w talii. Dobrym rozwiązaniem są jeansy z wysokim stanem, które podkreślają kształty, opinając biodra i pupę. Dzięki temu, że zapinają się na pępku, ukrywają odstający brzuch i uwydatnią talię.

  1. Proste nogawki

Prosty klasyczny model lub z lekko zwężanymi nogawkami, nie zaburzy proporcji ciała i optycznie wydłuży nogi. W przeciwieństwie do rurek, które tworzą niepotrzebny i nienaturalny kontrast pomiędzy szerokimi biodrami a wyjątkowo chudymi nogami.

  1. Kieszenie

Musisz pamiętać, aby nie były za duże. Ponieważ kieszenie, które wychodzą za linię pośladków, będą je optycznie spłaszczać.

  1. Pasek

Pasek, np. czarny do niebieskich jeansów, dodatkowo podkreśli wcięcie w talii.

 

Pomocna rada

Jak wybrać idealne jeansy?

Jeśli twoje jeansy są za luźne w pasie, wystarczy, że przewiążesz dwie boczne szlufki ze sobą, np. sznurówką z tyłu spodni i schowasz do środka. Dzięki temu będą idealnie dopasowane w pasie i podkreślą kształt bioder.

Zobacz także: Trendy w modzie na wiosnę/lato 2021

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top