WłosyCzym różnią się profesjonalne kosmetyki fryzjerskie od tych ze sklepu?

Czym różnią się profesjonalne kosmetyki fryzjerskie od tych ze sklepu?

profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Zaraz po wyjściu z salonu fryzjerskiego włosy są gładkie i mięciutkie jak nigdy. Każdy z Was pewnie zastanawiał się, dlaczego tak jest. Natomiast po ich umyciu robią się sztywne i matowe. I co to za magiczne serum, którego jedna kropla wystarczyła na całe włosy, pozostawiając je perfekcyjne nawilżone? Nie do wiary, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie dają aż taką różnicę – a jednak.

profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

 

Spróbuj zanim ocenisz profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie potocznie określa się mianem „kosmetyków z górnej półki”. Dla wielu wydaje się, że to tylko takie hasło marketingowe nakręcające handel, ale czy rzeczywiście tak jest? Dla dobrego fryzjera wystarczy odrobina profesjonalnego kosmetyku. W ten sposób spod jego ręki wychodzą lśniące, perfekcyjnie ułożone fryzury, a zabiegi dają efekt nawilżonych włosów. To nie jest tak, że w salonie jest lepsza woda, warunki czy klimat. Przed wydaniem osądu warto przetestować choć raz profesjonalne kosmetyki fryzjerskie w domu, aby mieć porównanie z tymi ze sklepu. Musisz na własnej skórze przekonać się o wyższości kosmetyków fryzjerskich nad drogeryjnymi.

 

Jaka jest różnica pomiędzy profesjonalnym produktem fryzjerskim a tym zwykłym?

profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Skład profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich jest przejrzysty dla fachowca, który nie da sobie mydlić oczu ładną reklamą. Zawartość cennych składników np. masło shea, olejek kokosowy, wyciąg z migdałów czy awokado jest w o wiele większym stężeniu. Wystarczy więc tylko odrobina szamponu bądź odżywki, by uzyskać pożądany efekt. Opakowanie jest wydajne i wystarcza na znacznie dłużej. Oczywiście, trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ilością i wybrać produkt dedykowany dla naszego typu włosów np. zniszczone, farbowane, kręcone, cienkie.

Inna kwestia to cały proces badawczy i technologiczny – nad takim kosmetykiem fryzjerskim pracuje sztab ludzi w laboratorium. Produkty profesjonalne są wielokrotnie testowane, aż do uzyskania zadowalających efektów, z połączenia starannie dobranych komponentów. Trwa to nieraz latami, aby uzyskać końcową właściwą recepturę. Tak, kosmetyki sklepowe też są przebadane, ale zazwyczaj jest tak, że pojawia się jakiś nowy trend w pielęgnacji i za chwilę producenci zmienią tylko szatę graficzną, dopisując nowy składnik na opakowaniu opatrzony chwytliwym opisem i półki uginają się od towaru.

Tanie kosmetyki ze sklepu mają małe stężenie cennych składników odżywczych, a obok nich widnieją sztuczne, szkodliwe dodatki, które z czasem mogą uczulać. Producent będzie zachwalał ich dobroczynne działanie i wpływ na włosy. Okazuje się, że procentowy udział składników odżywczych jest śladowy i aby uzyskać rekomendowany efekt, trzeba by było wylać całą butelkę na głowę, aby poczuć różnicę. Zamiast pomóc mogą przynieść odwrotny efekt i zaszkodzić. Po pierwszym użyciu takiego produktu można uzyskać złudny krótkotrwały rezultat, a w perspektywie czasu niszczący dla włosów.

 

Dlaczego kosmetyki ze sklepu mogą szkodzić?

Wiele osób po latach użytkowania produktów ze sklepu dostaje łupieżu, łojotoku albo zaczynają im wypadać włosy w dużych ilościach. Pierwszym czynnikiem, który może doprowadzić do takiego stanu, jest zła pielęgnacja – zmiana rutyny oraz kosmetyków zazwyczaj pomaga, a jeśli nie, to wtedy dopiero szuka się przyczyny zdrowotnej.

Winne są tu markety, sklepy i drogerie, które chcą sprzedać za wszelką cenę tanie produkty. Zwykły konsument nie ma świadomości o skomplikowanych składach i łacińskich nazwach. Skoro na butelce jest napisane, że odżywka jest np. z olejkiem arganowym – to wyobrażamy sobie, że jest go przynajmniej pół opakowania. Tak niestety nie jest, jeżeli na etykiecie dany składnik nie jest wymieniany na pierwszym miejscu, a za to w środku lub pod koniec listy, oznacza to, że nie jest to składnik główny, a tylko dodatek w śladowych ilościach.

Drugą sprawą jest to, że hurtownie kosmetyczne nie znajdują się na każdym rogu, a nawet jeśli byś tam trafił – to prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o tych markach i nie wiesz o co poprosić. Trzeba włożyć trochę wysiłku i poszukać informacji. Najlepiej jest zasięgnąć opinii sprawdzonego fryzjera i zamówić odpowiedni, profesjonalny produkt w sieci.

 

Zalety profesjonalnej pielęgnacji

profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Regularne stosowanie profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich poprawia kondycję włosów. Dzieje się tak za sprawą ich składu, który nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Efekt użytkowania produktów fryzjerskich jest prawie natychmiastowy, włosy stają się lśniące i odżywione oraz bez efektu obciążenia. Trzeba zapłacić za nie więcej, ale opłaca się zrobić to dla zdrowia włosów i skóry głowy oraz zniewalających rezultatów.

Zobacz także: Jak dbać o włosy, aby było mocne, zdrowe i lśniące?

Udostępnij dalej:

Inne artykuły

Back to top