BŁONNIK POKARMOWY: JABŁKOWY, ARONIOWY, Z CZARNEJ PORZECZKI

W 100% naturalny preparat pochodzenia roślinnego, pozyskiwany w zależności od wybranego wariantu ze specjalnie wyselekcjonowanych części

  • wytłoków skórek jabłkowych,
  • wytłoków aronii,
  • wytłoków czarnej porzeczki.

Zaawansowany technologicznie proces mikronizacji błonnika zwiększa jego powierzchnię czynną, zapewniając większą skuteczność i lepszą przyswajalność w porównaniu do tradycyjnych suplementów diety z błonnikiem. Taki błonnik zawiera to, co najcenniejsze w owocach, a jednocześnie wspiera prawidłowe funkcjonowanie żołądka i jelit.

Nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników. Prosta forma i czysty skład to atuty tego produkt. Jest odpowiedni dla wegan. Nie zawiera żadnych zwierzęcych komponentów.

Dowiedz się więcej

JAK DZIAŁA BŁONNIK POKARMOWY?

Błonnik jest podstawą suplementacji. Zanim sięgniesz po suplementy diety i odżywki, upewnij się, że w Twoja dieta jest bogata w błonnik, który zadba o kondycję Twoich jelit. To w jelitach odbywają się procesy wchłaniania substancji odżywczych – witamin, makro i mikroelementów. Nawet najlepszej jakości suplementy diety nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli ich przyswajalność, a przez to efektywność, będzie ograniczona.

MIKRONIZOWANY BŁONNIK POKARMOWY Z JABŁEK, ARONII LUB Z CZARNEJ PORZECZKI BĘDZIE DLA CIEBIE ŚWIETNYM ROZWIĄZANIEM, JEŚLI:

        jesz mało pokarmów roślinnych,

        obierasz owoce ze skórki
        i pozbywasz się nasionek,

        jesz niewiele suszonych owoców,

        często sięgasz po białe chleby, bułki oraz
        inne produkty z oczyszczonej mąki, 

        zmagasz się z zaburzeniami perystaltyki jelit
        i chcesz odbudować ich mikroflorę,

       chcesz zrzucić zbędne kilogramy
       i wysmuklić sylwetkę,

       zależy Ci na obniżeniu poziomu
       cholesterolu we krwi,

         masz zbyt wysoki poziom cukru we krwi,

        chcesz przeprowadzić kompleksowy
        detoks organizmu. 

JAKIE KORZYŚCI

niesie suplementacja błonnika?

Błonnik absorbuje wodę. Pęczniejąc wypełnia żołądek, dzięki czemu zapewnia uczucie sytości i zimniejsza uczucie głodu. Pełni również inną ważną funkcję – ogranicza wchłanianie zbędnych kalorii z pożywienia i zapobiega gwałtownym wzrostom poziomu cukru we krwi. Niczym sprawna miotełka oczyszcza organizm z toksyn i niestrawionych resztek pokarmowych, wiąże metale ciężkie, wspomaga mikroflorę jelitową, zapobiega zaparciom.

BŁONNIK MIKRONIZOWANY…

  • …pomaga ograniczyć ilość spożywanych kalorii; obecność błonnika pokarmowego w codziennej diecie pozwala szybciej osiągnąć uczucie sytości, które będzie towarzyszyć Ci znacznie dłużej.
  • …wpływa na ograniczenie wchłaniania tłuszczy i węglowodanów do organizmu.
  • …ułatwia trawienie – stymuluje organizm do zwiększonej produkcji soków trawiennych.
  • ….wpływa na poprawę ukrwienia jelit oraz ochroni je przed pojawieniem się poważnych chorób: hemoroidów, zaparć, uchyłkowatości jelita, polipów, miażdżycy, kamicy żółciowej, lub nowotworów. Te choroby mogą być rezultatem długotrwałego niedoboru błonnika.
  • …delikatna i drobna formuła rozpuszcza się szybko w układzie pokarmowym i sprzyja prawidłowej pracy jelit.
  • …pomaga usunąć złogi, toksyny i niechciane elementy przemiany materii z jelit.
  • …jest pożywką dla flory jelitowej, dzięki której dobre bakterie mają sprzyjające warunki do rozwoju.
  • …wpływa spowalniająco na wchłanianie się cukru do krwi; dzięki temu błonnik jest dobrym narzędziem ograniczania potrzeby podjadania między posiłkami.

UNIKALNA METODA PRODUKCJI: MIKRONIZACJA BŁONNIKA

Błonniki dostępne na rynku różnią się między sobą;

Różni je nie tylko źródło pozyskiwania, ale również technologia produkcji i wynikający z niej korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Szczególnie cenny jest błonnik uzyskany w wyniku mikronizowania owoców (zamiast mielenia).

Unikalny proces mikronizacji użyty przy produkcji naszego błonnika rozdrabnia roślinne źródło na delikatny, jednolity proszek. Cała ta procedura technologiczna nie wpływa negatywnie na produkt, więc podczas rozdrabniania owoce nie tracą swoich naturalnych wartości.

Mikronizacja polega na zmniejszeniu wielkości cząsteczek do średnicy rzędu mikrometrów, przy jednoczesnym uzyskaniu o wiele większej powierzchni czynnej niż przy tradycyjnych metodach produkcji. Dzięki technologii mikronizacji uzyskujemy gotowy produkt o wyższej biodostępności i biorównoważności.

Procedura mikronizacji odbywa się bez użycia substancji chemicznych. Użyte zostają porcelanowe tarcze, które bardzo delikatnie rozdrabniają wysuszone wcześniej wytłoki. Surowiec nie jest kruszony ani cięty, więc nie traci swoich naturalnych właściwości.

Tak przygotowany produkt szybko się rozpuszcza w układzie pokarmowym i stanowi świetne źródło bardzo łatwo przyswajalnego błonnika dla organizmu.

Mikronizacja ma jeszcze jedną dużą zaletę. Błonnik wyprodukowany w ten sposób można zmieszać z innymi pokarmami; po dodaniu go do potraw jest właściwie niewyczuwalny.

ZADBAJ O ZDROWIE JELIT

Układ pokarmowy to bardzo skomplikowany system, który kieruje mnóstwem procesów, nie tylko trawiennych. Jelita zostały okrzyknięte niedawno “drugim mózgiem” z powodu olbrzymiej liczby neuronów i komórek glejowych tworzących bogatą sieć unerwiającą cały przewód pokarmowy. Zdrowie jelit ma wpływ przykładowo na układ nerwowy i odporność – aby osiągnąć stabilność i dobrostan całego organizmu, należy o nie dbać.

 

Najlepszym pokarmem dla jelit i ich mikroflory jest błonnik dobrej jakości. Kiedy bakterie jelitowe, tak ważne dla pracy naszego “drugiego mózgu”, są pozbawione podstawowego pokarmu, jakim jest dla nich błonnik, mogą – upraszczając proces – zacząć zjadać nas samych, rozkładając ochronną błonę śluzową jelit, co może doprowadzić do groźnego zespołu jelita przesiąkliwego.

 

Błonnik pomaga jelitom pełnić nienagannie swoją funkcję i wspiera działanie układu trawiennego.

JAK PRAWIDŁOWO SPOŻYWAĆ BŁONNIK?

  • Stopniowo zwiększaj ilość spożywanego błonnika.
  • Pij co najmniej dwa litry wody dziennie.
  • Przyjmuj dzienną porcję błonnika w podzielonych porcjach.
  • Pamiętaj o zachowaniu co najmniej dwugodzinnego odstępu pomiędzy przyjęciem leku a błonnikiem.

Opinie klientów

Udostępnij dalej:

Back to top