Naturalna Witamina C z Dzikiej Róży – Tarnów

Naturalna Witamina C z Dzikiej Róży – Tarnów

Tarnów zwany perłą renesansu może się pochwalić piękną architekturą i długą historią

Od wieków miasto Tarnów leżało na trasie ważnych szlaków handlowych, prowadzących na wschód oraz a południe w kierunku Węgier. Dla kupców był przystankiem w podróży i okazją do uczestnictwa w jarmarkach, co wpłynęło na prężny rozwój miasta. Wielu przejezdnych zatrzymywało się w mieście na stałe, dlatego Tarnów stał się miastem otwartym i wielokulturowym. Osiedlali się tu Czesi, Romowie, Żydzi, Niemcy, a nawet Szkoci.

Tarnów położony jest dokładnie w połowie drogi z Krakowa do Rzeszowa, przy trasie A4, w województwie małopolskim. Oficjalne prawa miejskie uzyskał w 1330 roku i przez kilka wieków był prywatnym miastem rodu Tarnowskich. Jednak na długo przed tym wydarzeniem nieopodal współczesnego Tarnowa funkcjonował gród słowiański od IX do XI wieku, na Górze Świętego Marcina. Gdzie w 1330 roku Tarnowscy wybudowali swoją rezydencję, do dziś zachowały się tylko Ruiny Zamku Tarnowskich.

Co warto zwiedzać w Tarnowie?

Uwagę warto zwrócić na Starówkę wypełnioną pięknymi, pastelowymi kamienicami z ciekawymi detalami. A także na pełen życia Rynek, gdzie można dobrze zjeść i przyjemnie spędzić czas, jak i podziwiać zabytkowy gotycko-renesansowy Ratusz w Tarnowie. Obecnie mieści się tam Muzeum Galeria Sztuki Dawnej. Co więcej wieża ratuszowa jest punktem  widokowym, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Nieopodal jest imponująca, gotycka Katedra, czyli Bazylika katedralna Narodzenia NMP w Tarnowie. Dalej za kościołem schowany jest Dom Mikołajowski w Tarnowie z 1524 roku, który jest jedną z najstarszych kamienic w mieście. Warto też zobaczyć replikę czerwonego tramwaju na placu Sobieskiego, w którym działa kawiarenka Cafe Tramwaj. Na koniec odwiedź Muzeum Etnograficzne z wystawą poświęconą historii Romów. A jeśli masz dużo czasu wyrusz za miasto do pięknej i unikatowej wsi Zalipie. W której zachwycą Cię bielone chaty pomalowane w kwieciste wzory.

Naturalna Witamina C z Dzikiej Róży pomoże mieszkańcom Tarnowa oczyścić organizm z toksyn

Tak jak większość miast w Małopolsce, Tarnów również musi się borykać z problemem smogu. Ciasna staromiejska zabudowa oraz nieco górzysty teren wokół nie sprzyjają naturalnemu rozproszeniu zanieczyszczeń powierza przez wiatr. Smog to toksyczna mgła pełna szkodliwych pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 i niebezpieczny związków chemicznych. O ile PM10 jesteśmy w stanie wyczuć i zaobserwować w postaci dymu wydobywającego się z kominów lub rur wydechowych, powodując kaszel i nasilenie duszności u astmatyków. To już PM2,5 jest bardziej podstępny i niezauważalny, średnica jego cząsteczki jest bardzo drobna, mniejsza niż 2.5μm. Dlatego z łatwością trafia głęboko do płuc, a stamtąd do naszej krwi. Stopniowo kradnąc nam zdrowie, wpływając na rozwój chorób układu krążenia, nerwowego i oddechowego, może prowadzić do nadciśnienia, bezpłodności, zawałów lub nowotworów. Szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży, iż cząsteczki PM2,5 przenikają przez łożysko zwiększając ryzyko rozwoju wad płodu. Stąd też wszystkim powinno zależeć na zminimalizowaniu wpływu smogu. Aby tego dokonać potrzeba dużej dawki antyoksydantów – witaminy C, dlatego sama dieta to niestety za mało. Najlepsze rozwiązanie to wspieranie organizmu suplementami jak np. 100% Naturalna Witamina C z Dzikiej Róży, zapewniająca 500mg witaminy C w jednej kapsułce. Którą możesz dostać na stronie Sklepu Body Empire.

Szerokie działanie Naturalnej Witaminy C z Dzikiej Róży od Body Empire

Należy zacząć od oczywistej kwestii, czyli wzmocnienia odporność. Ale na tym nie kończy się dobroczynna aktywność witaminy C, która oczyszcza organizm z toksyn, likwiduje stres oksydacyjny i działa silnie przeciwstarzeniowo. Wpływa także pozytywnie na produkcję kolagenu, dlatego zapewnia młody wygląd i jędrną, zregenerowaną skórę. Dobra kondycja i nienaganna sprawność fizyczna to też po części zasługa witaminy C, która wzmacnia włókna kolagenowe tworzące przeróżne tkanki, mięśnie, ścięgna oraz utrzymuje prawidłowy metabolizm energetyczny. Co więcej naturalny skład ekstrakt z owoców dzikiej róży to same plusy, wysoka biodostępność, skuteczność, a przy tym bezpieczeństwo.

Back to top