Kwasy tłuszczowe OMEGA-3 jako składnik suplementu diety Body ReBeauty

Kwasy tłuszczowe OMEGA-3 (DHA i EPA)

Kwasy tłuszczowe są podstawą tworzenia błon komórkowych, zarówno zewnętrznych, otaczających komórkę, jak i wewnętrznych – wielowarstwowych, wydzielających we wnętrzu komórki tysiące mniejszych stref, każdej dla innych reakcji chemicznych. Tworzą też pęcherzyki pozwalające komórkom wydzielać substancje na zewnątrz, do przestrzeni międzykomórkowej. Jest to szczególnie ważne dla wszelkich gruczołów (skórnych, prostaty, piersi) ale też np. dla komórek wytwarzających kolagen, który także wydzielony musi być poza komórkę.

Wydatkowo duże zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe ma mózg, czy ogólniej, komórki nerwowe – bardzo silnie rozgałęzione, składające się niemal tylko z cieniutkich „rurek” z błony komórkowej i ciągle aktywnie się przebudowujących. Co więcej, część  komórek tworzy wokół tych rurkowatych wypustek „izolację” z mieliny, która jest także w znacznym stopniu substancją tłuszczową. Stąd to właśnie układ nerwowy oraz gruczoły najbardziej cierpią przy niedoborach omega-3. Zapotrzebowanie na kwasy omega-6 i omega-9 zazwyczaj jest w znacznym stopniu zaspokojone, gdyż składają się na używane najczęściej oleje żywnościowe. Jednak omega-3 występuje w nich rzadko, a nawet jeśli już, to jest to wyłącznie „roślinna” ich forma zwana ALA (kwas α-linolenowy), zaś dla większości ludzi niezbędne są także formy „zwierzęce” – DHA (kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy). Poza tworzeniem błon komórkowych kwasy omega-3 mają bardzo ważną cechę – działają przeciwzapalnie, a właśnie ukryte stany zapalne są w znacznym stopniu odpowiedzialne za starzenie i rozwój wielu chorób. Kwasy omega-3 mogą się również przyczyniać do obniżenia złego cholesterolu, wspomagają odchudzanie i spadek masy tłuszczowej organizmu, są odpowiedzialne za utrzymanie w zdrowiu serca oraz układu krążenia.  

Wobec niedoborów kwasów omega-3 dla komórek naszego ciała, a zwłaszcza dla skóry, mózgu czy gruczołów, bardzo istotna jest ich suplementacja. Szczególnie ważna jest w okresach, gdy obciążony jest układ nerwowy (np. depresja, stres, praca umysłowa) czy też gdy organizm tworzy nowe komórki: w czasie treningów, rekonwalescencji, intensywnej nauki lub gdy chcemy odnowić zdrowie i piękno skóry. We wszystkich tych sytuacjach doskonale spełni tę rolę Body ReBeauty. Szczególnie istotne jest tu połączenie w jednym preparacie dwóch silnie odmładzających ciało substancji – kolagenu i kwasów omega-3, gdyż dzięki obecności kwasów tłuszczowych kolagen może być wykorzystany optymalnie.

Warto dodać, że w Body ReBeauty opisywane kwasy tłuszczowe pochodzą z najlepszego, tłoczonego na zimno oleju rybiego, który poza nimi zawiera inne, naturalne substancje prozdrowotne.

Back to top