Logo Loading

Trendy w manicure i wzory paznokci na wiosnę/lato 2021

Twój manicure nie musi być nudny i jednokolorowy. Nawet domowymi sposobami jesteś w stanie uzyskać ciekawe efekty. Pożegnaj się ze smutnymi wspomnieniami 2020 roku i wejdź w nowy sezon z ożywczymi pastelami na paznokciach. W sezonie wiosna/lato 2021 popularne będą błyszczące zdobienia oraz abstrakcyjne wzory łączące wiele kolorów. Poznaj trendy w manicure na ten sezon z Body Empire

 

Trendy w manicure – spis treści:

 1. Kolorowy french
 2. Abstrakcyjne wzory
 3. Geometryczne wzory
 4. Brokatowy pyłek
 5. Błyszczące ozdoby
 6. Dwukolorowe paznokcie
 7. Błyszczące srebrne akcenty
 8. Paznokcie jak marmur
 9. Paznokcie w szachownicę
 10. Panterka
 11. Panterka w neonowy kolorach
 12. Zwierzęcy wzór

 

Trendy w manicure – sezon wiosna/lato 2021:

Kolorowy french 

Jest to nowoczesna wersja klasycznego frencha. Jednak, zamiast białej linii na końcu do tego manicure wykorzystaj kolorowy lakier. Lakier bazowy powinien być w neutralnym kolorze nude, beżu lub szarym. Z kolei do wykonania cienkiej linii możesz wybrać jasne, żywe lub pastelowe kolory.

 

Abstrakcyjne wzory 

Zapomnij o symetrii i prostych kształtach. Weź dwa kolory – lub więcej – i zacznij od koloru bazowego w odcieniu nude lub beżu. Następnie drugim kolorem spróbuj poprowadzić przez 1/3 paznokcia lekko pofalowaną linię. Następnie użyj kolejnego koloru. Poszukaj inspiracji na Instagramie #abstractnails. Niektóre propozycje wyglądają z pozoru na nierealne do wykonania – lecz praktyka czyni mistrza. Ciekawą opcją jest połączenie kilku pastelowych kolorów i dodatkowo ozdobienie ich złotym lub srebrnym akcentem.

 

Geometryczne wzory

Takim wzorem ozdobić możesz wszystkie paznokcie lub wybrane. Wzory – kształtem mogą przypominać trójkąty, kwadraty, romby lub proste kreski. Geometryczny manicure może z początku wydawać się skomplikowany. Jednak wystarczą tylko 2 kolory i taśma klejąca. Zacznij od pomalowania paznokci na jeden kolor. Kiedy wyschnie naklej dwa paski taśmy, nachodzące na siebie pod kątem. Teraz nanieś drugi kolor.

 

Brokatowy pyłek

Ten manicure jest całkiem prosty do wykonania. W pierwszym kroku pomaluj paznokcie na wybrany przez siebie kolor lub bazą czy odżywką. Drugi krok to pokrycie ich top coatem z drobinkami brokatu. W sklepach znajdziesz także lakiery z drobinkami w różnych kolorach.

 

Błyszczące ozdoby

W sezonie wiosna/lato 2021 efektywnie będą wyglądać błyszczące dodatki: kryształki, koraliki, perełki, dżety, cyrkonie. Możesz ozdobić tak  jeden paznokieć lub wszystkie.

 

Dwukolorowe paznokcie

Ciekawym rozwiązaniem jest też łączenie dwóch kolorów. Na początku pokryj paznokcie jednym lakierem, następnie, gdy wyschną, użyj taśmy bezbarwnej. Naklej ją w połowie paznokcia w pionie, poziomie lub po skosie i pomaluj drugim kolorem. W końcu odklej taśmę i wykończ całość top coatem dla wyrównania i blasku.

Sprawdzą się pastelowe połączenia kolorów np. koral plus róż lub sky blue i mięta. Natomiast bardziej ożywczą kompozycje uzyskasz, dopasowując żółty z szarym. 

 

Błyszczące srebrne akcenty

Metaliczny srebrny był z jednym z popularnych kolorów na pokazach wiosna/lato 2021. Taki element możesz też z łatwością wprowadzić w manicure. Wystarczy, że pokryjesz nim np. jeden wybrany paznokieć albo wykonasz pionowe lub poziome kreski na kilku paznokciach. Taki wyrazisty akcent na kilku paznokciach ożywi manicure.

 

Paznokcie jak marmur

Paznokcie wyglądem imitują popękaną strukturę marmuru. Modne połączenie kolorów to szary i biały lub stonowane pastele. Do uzyskania takiego efektu użyj naklejek do paznokci.

 

Paznokcie w szachownicę

Po ogromnym sukcesie serialu The Queen’s Gambit szachy na nowo stały się międzynarodową sensacją. Motyw szachownicy pojawił się na nowo w modzie i coraz częściej pojawia się na paznokciach.

 

Panterka

Do wykonania takiego zwierzęcego motywu potrzebne są 3 kolory: beżowy, brązowy i czarny. Pomaluj paznokcie beżową bazą, następnie brązem namaluj nieregularne, wystrzępione kształty. Następnie użyj czarnego lakieru z cienkim pędzelkiem lub weź wykałaczkę i wykonaj otoczki wokół brązowych plamek. Nie przejmuj się, jak coś nie wyjdzie, taki kontur powinien być nierówny i niedokładny. Tak ozdobić możesz jeden lub dwa wybrane paznokcie, a pozostałe pomaluj na brązowo lub beżowo.

 

Panterka w neonowy kolorach

Pomaluj paznokcie neutralnym bladym różem, a same otoczki imitujące panterkę wykonaj żywymi, pastelowymi kolorami. Fajny efekt uzyskasz, jeśli każdy paznokieć będzie różny, np. żółty, zielony, niebieski, czerwony, różowy.

 

Zwierzęcy wzór

Nie tylko panterka, pojawił się też nowy trend, czyli wzory w kształcie krowich łat lub pasków zebry. Możesz zaszaleć z kolorem i stworzyć fantazyjny, abstrakcyjny motyw.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Podobne posty