Logo Loading

Jak psychicznie przygotować się do lata?

Zima dopiero co nas pożegnała, ale już możemy wyczekiwać lata i przygotować się na nadejście tego najwspanialszego okresu w roku. Jak to zrobić? Dziś przekazujemy Wam rady, które pozwolą na psychiczne przygotowanie się do wakacji.

 

Zacznij medytować

Medytacja pozwoli uspokoić Twój umysł, oczyścić go i zrozumieć, a także wprowadzić pełną harmonię. Działa ona jak detoks dla umysłu, co jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie lata i odpowiednie wejście w ten radosny okres. Jednak musisz pamiętać, że medytacja ma być codziennym rytuałem. Każdego wieczoru usiądź, oddychaj, poczuj spokój, koncentrację, odpędź wszystkie złe myśli i bądź wdzięczny za to co masz. Poświęć na nią 10 minut dziennie – tyle wystarczy!

 

Każdy poranek zacznij od afirmacji

W lecie, naturalnie jesteśmy bardziej szczęśliwi i pozytywni niż w innych porach roku. Piękna pogoda, kwitnąca przyroda, dużo słońca i sporo witaminy D – dzięki nim depresyjne myśli trzymają się z daleka. Ale czy jest inny sposób, aby w gorącym sezonie czuć się pozytywnie i radośnie? Powtarzanie afirmacji każdego ranka jest jednym ze sposobów zapewnienia, że tak się stanie. Afirmacje, zwane także mantrą, polegają na koncentrowaniu się na tym, czego chcesz przyciągnąć więcej do swojego życia, wyobrażając sobie, że już to masz. Na przykład, jeśli chcesz być bogatszy, Twoja afirmacja może brzmieć: „Mam mnóstwo pieniędzy, których wystarcza mi na to, aby robić wszystkie rzeczy które kocham”. W podobny sposób wybierz to, czego pragniesz i zasadź chęć ich realizacji. Zapisz listę swoich afirmacji i powtarzaj je sobie każdego dnia.

 

Zakochaj się w sobie

Spójrzmy prawdzie w oczy, lato to pora, w której możemy zmagać się z pewnością siebie. Mamy tendencję do bycia naszym największym krytykiem (np. wobec swojego ciała, które latem częściej pokazujemy). Zacznij, nie tylko teraz, i to nie tylko na lato, ale przez resztę swojego życia, zakochując się w sobie. Nadszedł czas, aby zacząć budować swoją pewność siebie, abyś mógł/mogła założyć swój ulubiony strój kąpielowy czy bikini i czuć się szczęśliwym ze swoim ciałem. Nie myśl o fałdkach na biodrach, jeśli Ty o nich zapomnisz, zapomni o nich też reszta świata. Zakochaj się w sobie, bo jesteś wspaniały i w każdej chwili swojego życia powinieneś być szczęśliwy.

 

Postaw nowe cele

Bo czemu nie? To nowy sezon, nowy początek, wykorzystaj ten czas jako okazję do wyznaczenia nowych, świeżych celów. Czysta wizja na najbliższe miesiące może być właśnie tym, czego potrzebujesz tego lata. Poczuj werwę do działania i każdego dnia wstawaj z poczuciem, że dziś będzie dobry dzień. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i otwórz się na nowe pomysły. Może marzyłeś o czymś od dawna? To jest dobry czas na realizacje marzeń, które przecież nie będą czekały w nieskończoność.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne posty