Logo Loading

Pomysł na trening: ZUMBA!

Jeśli wysiłek fizyczny utożsamiasz z nudnym ćwiczeniem na sprzętach na siłowni lub monotonnymi brzuszkami i przysiadami to nasz cykl artykułów jest dla ciebie. Przedstawiamy ciekawe propozycje treningowe, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Sporty opierające się na tańcu, na podskokach, treningi cardio i te bardziej statyczne. Dzisiaj proponujemy zajęcia o nazwie zumba.

 

Co to jest zumba?

Zumba to połączenie tańca i aerobikuZumba to połączenie tańca i aerobiku. Układu uczestniczki zajęć uczą się na bieżąco, podczas trwania treningu. Układy są proste, powtarzalne, dostosowane do skocznej muzyki latynoamerykańskiej. W zumbie stawia się na spontaniczność i zabawę, dlatego nie jest ważne, aby dokładnie odwzorować kroki instruktorki.

Zumbę wymyślił tancerz i choreograf Alberto „Beto” Perez w Kolumbii w latach 90 XX wieku. W zumbie tańczy się głównie do muzyki latynoamerykańskiej:, choreografia zawiera elementy salsy, mambo, hip-hopu, samy, tańców Bollywood oraz tańca brzucha.

To, co wyróżnia zumbę na tle innych treningów to prostota i entuzjazm. Kroki są banalnie proste, a muzyka na tyle porywająca, że nie da się ustać w miejscu. Zumba uwalnia energię, wyzwala pokłady radości i entuzjazmu, dodaje pewności siebie i pozwala doskonale rozładować napięcie i stres.

 

Efekty treningu, czyli dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

Zumba to trening cardio – duże podskoków, nieustannych ruch, elementy interwałów i treningu siłowego. Dzięki temu poprawia się ogólna kondycja organizmu, łącznie z wydolnością, a także wzmacniają i kształtują poszczególne partie ciała. Pamiętajmy, że szczupłego, płaskiego brzucha nie uzyskamy wykonując 100, 200 czy nawet 1000 brzuszków dziennie. Kluczowy jest trening cardio, trening przyśpieszający spalanie materii, a dopiero taki ruch, wsparty ćwiczeniami siłowymi pozwoli ukształtować wymarzona sylwetkę.

Jeden trening zumby to całe mnóstwo spalonych kalorii – nawet 700-800! Wszystko zależy oczywiście od intensywności ćwiczeń i naszego zaangażowania w taniec. Zachęcamy, aby dać się ponieść zabawie, muzyce i wykonywać trening w 100%. Dzięki temu bardzo szybko zobaczymy rezultaty w postaci utraty kilogramów, ładnie ukształtowanej sylwetce oraz poprawy kondycji.

 

Dla kogo zumba?

Zumba to trening dla każdegoCałe piękno zumby to fakt, że jest to trening dla każdego. Dosłownie dla każdego – mogą ćwiczyć dzieci, młodzież, mężczyźni, kobiety oraz osoby starsze. Wydawać by się mogło, że trzeba wykazywać uzdolnienia w kierunku tańca. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, pewnie po pierwszej zumbie ciężko nam będzie odnaleźć się w krokach. Jednak przy odpowiednim dystansie, popłynięciu za muzyką i kilku treningach, szybko damy się porwać zumbie. Jeśli nasza kondycja nie jest najlepsza, po prostu nie skaczmy tak wysoko lub zróbmy mniejszą ilość powtórzeń.

Zumba jest dla tych, którzy szukają ciekawej formy aktywności fizycznej. Często wybierają ją osoby, dla których aerobik jest trochę za nudny, a z kolei profesjonalny taniec jest nie dla nich.

Istnieją także zajęcia dedykowane dzieciom – Zumba kids – które pozwalają poznać podstawy tańca, a jednocześnie dobrze się bawić w miłej atmosferze. Jest to świetny sposób na rozładowanie energii najmłodszych.

Zumba to jedna z ciekawszych propozycji treningowych. Lubisz muzykę, taniec, spontaniczny ruch? Chcesz treningu, który naprawdę cię zmęczy i podczas którego spalisz mnóstwo kalorii! Zumba jest dla ciebie!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Podobne posty