Logo Loading

Jak fizycznie przygotować się do lata?

Wakacje to czas, w którym znacznie częściej wychodzimy z domu, podróżujemy czy spotkamy się ze znajomymi. Tym samym to też czas, w którym jesteśmy bardziej krytyczni wobec swojego ciała, bo częściej je pokazujemy. Jak nie dać się złym myślom i zadbać o swój wygląd?

 

Bądź aktywny!

Zgadza się, bądź aktywny. Niby błahostka, często powtarzana, ale to naprawdę jest konieczność. Dlaczego? Bo jest to najlepszy sposób na zachowanie smukłej sylwetki, zbudowanie pewności siebie i uwolnienia szczęśliwych endorfin. Upewnij się, że to, co robisz sprawia Ci przyjemność i powoduje, że czujesz się dobrze. Zumba, joga, siłownia, bieganie, jazda na rowerze, gra w siatkówkę plażową – znajdź coś, co naprawdę powoduje, że hormony szczęścia szaleją i obiecaj, że będziesz się ruszać każdego dnia, nawet jeśli będzie to tylko 20 minut. Na pewno znajdziesz chociaż tyle czasu, a Twoje ciało Ci za to podziękuje.

 

Pij wodę i zielone koktajle

Niech woda i zielone koktajle staną się Twoimi przyjaciółmi. Zrób sobie detoks i pozbądź się toksyn z organizmu. Picie wody (co najmniej 2 litry dziennie!) jest również oczywistą koniecznością i nie podlega negocjacjom. Dzięki niej zwiększysz ilość energii, polepszysz ogólny nastrój i zadbasz o lepsze funkcjonowanie organizmu. Jeśli nie wierzysz w spektakularne efekty, wprowadź ten nawyk tylko na 30 dni – gwarantujemy, że zostaniesz z nim na znacznie dłużej!

 

Zrób porządki

Kojarzysz te ubrania, których nie nosisz, ale myślisz, że założysz je któregoś dnia? Spójrz prawdzie w oczy, nigdy tego nie zrobisz, więc trzeba po prostu się ich pozbyć. Oddaj swoje ubrania na cele charytatywne i przekaż je ludziom, którzy z nich skorzystają. A co do Twoich innych drobiazgów, które gromadzisz, ważną częścią oczyszczenia twojego umysłu, jest upewnienie się, że Twoje fizyczne otoczenie również jest czyste, więc pozbądź się śmieci. Odmień swój pokój i dom czy mieszkanie w swój mały azyl i miejsce spokoju.

 

Każdy dzień rozpocznij rytuałem dla swojego ciała

Jeśli jeszcze tego nie robisz, zacznij teraz! Latem pokazujemy więcej ciała, więc zadaj sobie pytanie: „Czy nie chcę mieć miękkiej, gładkiej i rozświetlonej skóry?”. Zimą nasza skóra znacznie się przesusza, więc gdy się skończy trzeba o nią szczególnie zadbać. Warto wypróbować np. suche szczotkowanie – pozwala pozbyć się suchego naskórka, zmiękcza skórę, wspomaga krążenie i redukuje cellulit. Po takim zabiegu zawsze użyj dobrego kremu, serum czy balsamu nawilżającego. Pamiętaj też o pielęgnacji swoich stóp (suche pięty i letnie sandałki nie idą w parze) i twarzy (krem z filtrem to podstawa). Dzięki temu będziesz czuć się świetnie w swojej skórze i zachowasz młodość na znacznie dłużej!

 

Już dziś rozpocznij swoje przygotowania do lata (a może i na dłużej?), które przyjdzie już niebawem – czas start!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Podobne posty